Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

20. Yüzyılda İş Dünyasına Yön Verenler’i mercek altına alan bu önemli çalışma, büyük işadamlarının sırlarını anlamak için onları zamanlarının koşulları içinde değerlendirmek gerektiğinin altını çiziyor. Onların yoktan yarattığı fırsatları, tutkularını, azim ve coşkuyla değiştirdikleri hayatlarını gözler önüne sererken, onlarla birlikte süper güç haline gelen Amerika Birleşik Devletleri’nin sanayi ve finans sektörlerinin içinden geçtikleri süreçleri de analiz ediyor. İşini bilen yöneticiler, uzak görüşlü girişimciler kadar göçmenler, işçiler gibi aktörleri de unutmadan 20. yüzyıl iktisat tarihinin özellikle ABD açısından önemli kilometre taşlarını, bu dönemlere damgalarını vuran iş dünyası liderleriyle birlikte anlatıyor.

“Tarih, günümüz liderlerine hayal edebileceklerinden de fazlasını öğretebilir. Bu kitabın kalınlığı gözünüzü korkutmasın. Bir kere elinize alın, okumaya değer olduğunu göreceksiniz.”

James Champy, Reengineering the Corporation kitabının yazarlarından ve Perot Systems başkan yardımcısı.

“20. Yüzyılda İş Dünyasına Yön Verenler, büyüleyici, sürükleyici. Nefes kesici bir kapsama sahip.”

Joseph Nye, Yumuşak Güç kitabının yazarı ve aynı adlı kuramın kurucusu.

Çevirmen : Meral Çiyan Şenerdi
Orijinal Adı : In Their Time, the Greatest Business Leaders of the Twentieth Century
Yılı : 2012
ISBN : 9786053606598
Genişlik : 15,5
Yükseklik : 23
Sayfa Sayısı : 511


"Anthony J. Mayo" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.