150 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 5'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Hakkımızda

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 1956 yılında Hasan Âli Yücel tarafından kuruldu.

Hasan Âli Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı döneminde başlattığı “dünya klasikleri”nin dilimize kazandırılması ve yaygın olarak okunması çalışmasından aldığı hız ve birikimiyle, Türkiye İş Bankası’ndan aldığı gücü birleştirerek, ülkemizin önemli ve köklü yayınevlerinden birini kurmuş oluyordu.

İlk kitap, Mustafa Kemal Atatürk‘ün Zabit ve Kumandan ile Hasbihal‘i oldu. Ardından kapsamlı bir Atatürk kütüphanesini oluşturacak kitaplar geldi. Tarihimizi, toplum yapımızı, etnoğrafik, coğrafik özelliklerimizi inceleyen çalışmaların yayımlanmasıyla, yayınevi öncelikle araştırmacılar için ve giderek tüm aydınlar için vazgeçilmez yer edindi.

Günümüzde, Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi, Modern Klasikler DizisiÇocuk ve Gençlik, Araştırma ve İnceleme alanlarında yayımladığı kitaplarıyla güçlü bir portföye sahiptir.

Türk ve Dünya Edebiyatının köklü yazarlarının kitaplarını edebiyat dünyasına katmaya devam etmektedir.

20.06.1956 tarihinde Limited Şirket olarak kurulan şirketimiz, 31.12.2013 tarihinde unvanını Anonim Şirket olarak değiştirmiştir.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’na e-posta ile ulaşmak için info@iskultur.com.tr 

İnternet siparişleriniz ve sorularınız için bilgi@iskultur.com.tr

Editörler:

Ali Berktay (Baş Editör / İnceleme, Araştırma) (ali.berktay@iskultur.com.tr)
Levent Cinemre (Biyografi) (levent.cinemre@iskultur.com.tr)
Rûken Kızıler (Edebiyat) (ruken.kiziler@iskultur.com.tr)
Hacer Er (Türk Edebiyatı Klasikleri Dizisi) (hacer.er@iskultur.com.tr)
Ömer Aslan (Türk Edebiyatı Klasikleri Dizisi) (omer.aslan@iskultur.com.tr)
Gamze Varım (Modern Klasikler) (gamze.varim@iskultur.com.tr)
Damla Göl (Modern Klasikler) (damla.gol@iskultur.com.tr)
Barış Zeren (Modern Klasikler) (baris.zeren@iskultur.com.tr)
Pınar Güven (Tarih – Anı) (pinar.guven@iskultur.com.tr)
Kansu Şarman (Tarih) (kansu.sarman@iskultur.com.tr)
Koray Karasulu (Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi) (koray.karasulu@iskultur.com.tr)
Deniz Resul (Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi) (deniz.resul@iskultur.com.tr)
Cumhur Öztürk (Popüler Bilim) (cumhur.ozturk@iskultur.com.tr)
Devrim Çetinkasap (Sosyal Bilimler) (devrim.cetinkasap@iskultur.com.tr)
Başak Güntekin (Çağdaş Yabancı Edebiyat) (basak.guntekin@iskultur.com.tr)

Nevin Avan Özdemir (Baş Editör / Çocuk ve Gençlik) (nevin.avan@iskultur.com.tr)
Ahu Ayan (Çocuk ve Gençlik) (ahu.ayan@iskultur.com.tr)
Aylin Gergin (Çocuk ve Gençlik) (aylin.gergin@iskultur.com.tr)
Gamze Tuncel (Çocuk ve Gençlik) ( gamze.tuncel@iskultur.com.tr)

Dağıtım ve Satış Bölümü:

Hasan Aksoy (Müşteri Temsilcisi) (hasan.aksoy@iskultur.com.tr)
Kadir Güven (Müşteri Temsilcisi) (kadir.guven@iskultur.com.tr)
Murat Öksüz (Müşteri Temsilcisi) (murat.oksuz@iskultur.com.tr)
Ali Çatal (Müşteri Temsilcisi) (ali.catal@iskultur.com.tr)
Şaheser Bolel (Müşteri Temsilcisi) (saheser.bolel@iskultur.com.tr)
Canan Armutcuoğlu Bayram (İnternet-Müşteri Temsilcisi) (canan.armutcuoglu@iskultur.com.tr)
Burcu Belentepe Öksüz (İnternet-Müşteri Temsilcisi) (burcu.oksuz@iskultur.com.tr)

Hafta İçi Saat : 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0212 243 56 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.