350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Hakkımızda

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 1956 yılında Hasan Âli Yücel tarafından kuruldu.

Hasan Âli Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı döneminde başlattığı “dünya klasikleri”nin dilimize kazandırılması ve yaygın olarak okunması çalışmasından aldığı hız ve birikimiyle, Türkiye İş Bankası’ndan aldığı gücü birleştirerek, ülkemizin önemli ve köklü yayınevlerinden birini kurmuş oluyordu.

İlk kitap, Mustafa Kemal Atatürk‘ün Zabit ve Kumandan ile Hasbihal‘i oldu. Ardından kapsamlı bir Atatürk kütüphanesini oluşturacak kitaplar geldi. Tarihimizi, toplum yapımızı, etnoğrafik, coğrafik özelliklerimizi inceleyen çalışmaların yayımlanmasıyla, yayınevi öncelikle araştırmacılar için ve giderek tüm aydınlar için vazgeçilmez yer edindi.

Günümüzde, Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi, Modern Klasikler DizisiÇocuk ve Gençlik, Araştırma ve İnceleme alanlarında yayımladığı kitaplarıyla güçlü bir portföye sahiptir.

Türk ve Dünya Edebiyatının köklü yazarlarının kitaplarını edebiyat dünyasına katmaya devam etmektedir.

20.06.1956 tarihinde Limited Şirket olarak kurulan şirketimiz, 31.12.2013 tarihinde unvanını Anonim Şirket olarak değiştirmiştir.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’na e-posta ile ulaşmak için info@iskultur.com.tr 

İnternet siparişleriniz ve sorularınız için bilgi@iskultur.com.tr

Editörler:

Ali Berktay (Baş Editör / İnceleme, Araştırma) (ali.berktay@iskultur.com.tr)
Rûken Kızıler (Edebiyat) (ruken.kiziler@iskultur.com.tr)
Ömer Aslan (Türk Edebiyatı Klasikleri Dizisi) (omer.aslan@iskultur.com.tr)
Gamze Varım (Modern Klasikler) (gamze.varim@iskultur.com.tr)
Barış Zeren (Modern Klasikler) (baris.zeren@iskultur.com.tr)
Pınar Güven (Tarih – Anı) (pinar.guven@iskultur.com.tr)
Kansu Şarman (Tarih) (kansu.sarman@iskultur.com.tr)
Koray Karasulu (Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi) (koray.karasulu@iskultur.com.tr)
Deniz Resul (Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi) (deniz.resul@iskultur.com.tr)
Devrim Çetinkasap (Sosyal Bilimler) (devrim.cetinkasap@iskultur.com.tr)
Başak Güntekin (Çağdaş Yabancı Edebiyat) (basak.guntekin@iskultur.com.tr)
Barış Gönülşen (Bilim Dizisi / Kılavuz Dizisi) (baris.gonulsen@iskultur.com.tr)

Ahu Ayan (Çocuk ve Gençlik) (ahu.ayan@iskultur.com.tr)
Aylin Gergin (Çocuk ve Gençlik) (aylin.gergin@iskultur.com.tr)
Gamze Tuncel Demir (Çocuk ve Gençlik) ( gamze.tuncel@iskultur.com.tr)

Dağıtım ve Satış Bölümü:

Kadir Güven (Pazarlama ve Satış Müdürü) (kadir.guven@iskultur.com.tr)
Hasan Aksoy (Bölge Satış Şefi) (hasan.aksoy@iskultur.com.tr)
Ali Çatal (Çevrimiçi Satış Sorumlusu) (ali.catal@iskultur.com.tr)
Tuğba Yavuzaslan (Ortak Pazar Yeri Şef Yardımcısı) (tugba.yavuzaslan@iskultur.com.tr)
Canan Armutcuoğlu Bayram (Web Perakende Şef Yardımcısı) (canan.armutcuoglu@iskultur.com.tr)
Birtan Sinan Depe (Web Destek Personeli) (birtan.depe@iskultur.com.tr)
Farukcan Özkarslı (Web Destek Personeli) (farukcan.ozkarsli@iskultur.com.tr)
Halit Bilgin (B2b Müşteri Temsilcisi) (halit.bilgin@iskultur.com.tr)
Nazmi Akardere (B2b Müşteri Temsilcisi) (nazmi.akardere@iskultur.com.tr)

 

Hafta İçi Saat : 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0212 243 56 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.