Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi

» Hakkımızda

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 1956’de Hasan Âli Yücel tarafından kuruldu.

Hasan Âli Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı döneminde başlattığı “dünya klasikleri”nin dilimize kazandırılması ve yaygın olarak okunması çalışmasından aldığı hız ve birikimiyle, Türkiye İş Bankası’ndan aldığı gücü birleştirerek, ülkemizin önemli ve köklü yayınevlerinden birini kurmuş oluyordu.

İlk kitap, Mustafa Kemal Atatürk’ün Zabit ve Kumandan ile Hasbihal’i oldu. Ardından kapsamlı bir Atatürk kütüphanesini oluşturacak kitaplar geldi. Tarihimizi, toplum yapımızı, etnoğrafik, coğrafik özelliklerimizi inceleyen çalışmaların yayımlanmasıyla, yayınevi öncelikle araştırmacılar için ve giderek tüm aydınlar için vazgeçilmez yer edindi.

Günümüzde, Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi, Modern Klasikler Dizisi, Çocuk ve Gençlik, Araştırma ve İnceleme alanlarında yayımladığı kitaplarıyla güçlü bir portföye sahiptir.

Türk ve Dünya Edebiyatının köklü yazarlarının kitaplarını edebiyat dünyasına katmaya devam etmektedir.

 

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’na e-posta ile ulaşmak için info@iskultur.com.tr 

İnternet siparişleriniz ve sorularınız için bilgi@iskultur.com.tr

 

Genel Müdür: Ahmet Salcan (ahmet.salcan@iskultur.com.tr)

Genel Koordinatör: Özlem Dincer (ozlem.dincer@iskultur.com.tr)

Üretim Müdürü: Turhan Kıraner (turhan.kiraner@iskultur.com.tr)

Muhasebe Müdürü: Çiğdem Gündoğan (cigdem.gundogan@iskultur.com.tr)

Satış Müdürü : Harun Yılmaz (harun.yilmaz@iskultur.com.tr)

Koordinatör Asistanı: Meltem Aydın (meltem.aydin@iskultur.com.tr)

Editörler:
Ali Berktay (İnceleme, Araştırma) (ali.berktay@iskultur.com.tr)
Emre Yalçın (Tarih, Anı) (emre.yalcin@iskultur.com.tr)
Levent Cinemre (Biyografi) (levent.cinemre@iskultur.com.tr)
Nevin Avan (Çocuk, Gençlik) (nevin.avan@iskultur.com.tr)
Rûken Kızıler (Edebiyat) (ruken.kiziler@iskultur.com.tr)
Gamze Varım (Modern Klasikler) (gamze.varim@iskultur.com.tr)
Pınar Güven (Tarih – Anı) (pinar.guven@iskultur.com.tr)
Koray Karasulu (Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi) (koray.karasulu@iskultur.com.tr)
Cumhur Öztürk (Popüler Bilim) (cumhur.ozturk@iskultur.com.tr)
Devrim Çetinkasap (Sosyal Bilimler) (devrim.cetinkasap@iskultur.com.tr)
Hande Koçak (Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi) (hande.kocak@iskultur.com.tr)

Dağıtım ve Satış Bölümü:

Hasan Aksoy (Müşteri Temsilcisi) (hasan.aksoy@iskultur.com.tr)
Kadir Güven (Müşteri Temsilcisi) (kadir.guven@iskultur.com.tr)
Murat Öksüz (Müşteri Temsilcisi) (murat.oksuz@iskultur.com.tr)
Fazilet Özcan (Müşteri Temsilcisi) (fazilet.ozcan@iskultur.com.tr)
Şaheser Bolel (Müşteri Temsilcisi) (saheser.bolel@iskultur.com.tr)
Burcu Öksüz (İnternet-Müşteri Temsilcisi) (burcu.oksuz@iskultur.com.tr)