350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Satış ve İade Hakkında

   Nasıl sipariş verebilirim?

 • Ana sayfanın sağ üst köşesindeki arama satırından kitap adı, yazar, ISBN, anahtar kelime seçerek aramayı gerçekleştirdiğinizde sonuçlar tarih sırasına göre sıralanmaktadır.
 • Kitabın detay bölümünden sepete ekleyip alışverişe devam edebilir veya alışverişi tamamlayıp ödeme sayfasına gidebilirsiniz.
 • Üye iseniz üyeliğiniz üzerinden, değilseniz üye olmadan devam edebilirsiniz.
 • Teslimat Bilgileri bölümünde Kişisel Bilgilerinizi doldurup ödeme aşamasına geçebilir, kredi kartı ya da havale seçeneklerinden size uygun olanı seçip siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Havale / EFT Bilgilerimiz;
 • İsim – Soyisim: KÜLTÜR YAYINLARI İŞ TÜRK A.Ş.
 • Banka – Şube – Hesap no: 1924 0001139 IBAN : TR56 0006 4000 0011 9240 0011 39
 • Hediye olarak göndermek isterseniz; Kişisel Bilgiler bölümüne göndermek istediğiniz kişi bilgilerini, faturamı farklı adrese gönder seçeneğini seçip kendi bilgilerinizi girip ödeme aşamasına geçebilir, kredi kartı ya da havale seçeneklerinden size uygun olanı seçip siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Hafta içi Saat 10:00’a kadar verdiğiniz siparişleriniz 2-3 iş günü içerisinde teslim edilip, kargo takip numaranız maille size iletilir. Lütfen www.araskargo.com.tr veya www.yurticikargo.com adresinden size iletilen takip numaranızla siparişinizi takip ediniz.
 • Hafta içi Saat : 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0212 243 56 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Hatalı sipariş verdiğiniz taktirde;

 • İade süresi 7 gündür. Kargo gönderimi müşteriye aittir. Ürün Faturası, asıl nüshanın ön yüzünde yer alan Ürün İade Formu doldurularak, ürün ile birlikte KÜLTÜR YAYINLARI İŞ TÜRK A.Ş. depo adresine gönderilmelidir.

    Teslimattan kaynaklanan problemler;

 • Kargo teslimat sırasında ürün kontrolü yapılıp fiziki hasar mevcut ise paket Kargo Firmasından teslim alınmamalıdır.  Kargo Firmasından ürün teslim alındıktan sonra fiziki hasarlı ürün iadesi işlemi yapılamamaktadır.
 • Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda KÜLTÜR YAYINLARI İŞ TÜRK A.Ş.’ye bildirilmelidir. KÜLTÜR YAYINLARI İŞ TÜRK A.Ş. en kısa sürede yeni bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

     Üretim-Basım Hatası varsa;

 • Kargo gönderimi KÜLTÜR YAYINLARI İŞ TÜRK A.Ş.’ye aittir. Ürün Faturası, asıl nüshanın ön yüzünde yer alan Ürün İade Formu doldurularak, ürün ile birlikte KÜLTÜR YAYINLARI İŞ TÜRK A.Ş depo adresine gönderilmelidir. İade ürün KÜLTÜR YAYINLARI İŞ TÜRK A.Ş adresine ulaştığında, hatasız bir kopyası ile değiştirilecek veya 7 gün içerisinde ödeme iadesi gerçekleştirilecektir.
 • Bulunduğunuz ilde size yakın mağazalarımızdan da değişim yapabilirsiniz.

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade için depo adresimiz;

Adres: Depo – Turgut Özal Caddesi Emek İş Merkezi No: 32 B Blok Kat: 1  İkitelli / İstanbul

Cayma Hakkına Dair Bildirimin yapılacağı İletişim Bilgileri;

Kültür Yayınları İş Türk A.Ş.

Adres: İstiklal Cad. Meşelik Sok. No: 2 Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: (0212) 243 56 00

Email:   [email protected]