350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

501 Kokteyl

501 Kokteyl
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

501 Kokteyl

Şık ve sofistike kokteyllerle davetlerinizi özel partilere çevirmek ve herkesi şaşkınlığa uğratmak elinizde. 501 Kokteyl, bir yaz öğle sonrası buluşmasından yılbaşı partilerine kadar geniş bir yelpazede birçok farklı davette yapılabilecek kokteylleri içeriyor. Martiniler, sling ve daiquiri’ler gibi sofistike şampanya kokteylleri yanındaki klasikler, renkli shotlar, soğuk fizzy’ler, sourlar, punch’lar ve alkolsüz içecekler… Tariflerde içkileri oluşturan malzemeler tanıtılırken kullanılan ölçüler, temel malzemeler ve teknikler hakkında ayrıntılı bilgilere de yer veriliyor.

Size, akşam yemeği öncesinde, arkadaşlarınızla geçireceğiniz zamanlarda ya da özel kutlamalarınızda yapabileceğiniz birbirinden lezzetli yüzlerce tarif sunan 501 Kokteyl’den seçim yapmanız bir hayli zor olacak.

 

İçindekiler

Giriş

Rom

Brendi

Cin

Votka

Viski

Şarap ve Şampanya

Tekila

Diğer İçkiler ve Likörler

Alkolsüz Kokteyller

Temel Bar Gereçleri

Dizin

 

Tatlı içkiler, belki de bugün içerdiklerinden çok daha yüksek alkollü içkilerle birlikte Satıldıkları için bu kadar popüler oldular. Öyle ki alkol derecesi 135’e kadar yükselen içkiler vardı. Günümüzde ise bu oran en fazla 40 derecedir. Bu yüzden meyve suyu, su, şifalı bitkiler ve baharatlar içkinin keskin tadını alıyorlardı. Zamanla farklı bölgeler kendi tariflerini geliştirdiler, örneğin julep’ler Amerika’nın güney eyaletlerinde ve bazı punch’lar ise Karayipler’de ortaya çıktılar…

 

Çevirmen
Orijinal Adı
: Must-Drinking 501 Coctail
Yılı
: 2010
ISBN
: 9789944888158
Genişlik
: 19,5
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 546

Hobi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Kolektif Diğer Kitapları    Kolektif Kitapları