Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

A.B.D. 1919 Ciltli

John Dos Passos üçlemenin ikinci kitabı 1919’da savaşın anlamsızlığını anlatmaya devam eder. Toplumun farklı kesimlerinden insanların kimi zaman birbirleriyle kesişen öyküleri çevresinde savaşa yüklenen anlamları, ardındaki kirli oyunları ve dünya siyasetinin nasıl şekillendiğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne serer. Savaş ironik bir biçimde, milyonlarca kişinin hayatları üzerinden yaşamı yeniden şekillendirirken bir yandan da insanlığa ilişkin pek çok şeyi yerle bir eder. Savaş koşullarının yarattığı boşluk içerisinde erozyona uğrayan değer yargıları, aynı zamanda savaşı sürdüren duygusal ortamı da körüklemektedir. Üçlemenin son kitabı Büyük Para’yı da yine Oya Dalgıç’ın eşsiz çevirisiyle yakında sizlerle buluşturacağız.

Oya Dalgıç: Southampton Üniversitesi’nde dil eğitimi gördü. Boğaziçi Üniversitesi’nde dilbilim alanında lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Darrüşafaka ve Çarşamba liselerinde İngilizce öğretmenliği, İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Okulu’nda İngilizce okutmanlığı yaptı. Eserlerini çevirdiği yazarlar arasında Virginia Woolf, Ford Madox Ford, John Dos Passos, Pauline Melville ve Peter Ackroyd bulunmaktadır. Oya Dalgıç 2004’te Virgina Woolf’un The Years  romanının çevirisiyle Dünya Kitap Çeviri Ödülü’nü aldı.

Çevirmen : Oya Dalgıç
Orijinal Adı : U.S.A. Nineteen Nineteen
Yılı : 2012
ISBN : 9786053605119
Genişlik : 13
Yükseklik : 21
Sayfa Sayısı : 592


"John Dos Passos" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi A.B.D. 1919

A.B.D. 1919

John Dos Passos
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

20.16 TL

Tukendi A.B.D. 42. Enlem Ciltli

A.B.D. 42. Enlem Ciltli

John Dos Passos
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

20.16 TL

Tukendi A.B.D. 42. Enlem

A.B.D. 42. Enlem

John Dos Passos
Etiket Fiyatı : 20.00 TL

14.40 TL