400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Adalet Yoksa Gelecek de Yok “Aysel Çelikel Kitabı”

Adalet Yoksa Gelecek de Yok “Aysel Çelikel Kitabı”
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Adalet Yoksa Gelecek de Yok “Aysel Çelikel Kitabı”

Aysel Çelikel okuryazar oranının düşük, kadınlarınsa neredeyse okul yüzü görmediği yıllarda doğdu, ama annesi “Benim kızım okuyacak.” dedi. Büyürken toplumun yaralarının neredeyse hepsine dokundu; kadınların çıkışsızlığına, veremden zamansız ölümlere, yol vergisine, ekmek karnesine, Varlık vergisine, 6-7 Eylül’e… Hukuk fakültesine girerken “Avukat olup, kadınları kurtaracağım,” diye düşünüyordu. İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nde hâlâ “Kadın asistanla çalışmam,” diyen hocalar varken akademik yolculuğuna başladı. Uluslararası Hukuk Kürsüsü’nde Türkiye’de bir ilk olan çalışmalara imza attı. Kişiliklerine gösterdiği saygıyla öğrencilerini, rekabetten uzak, sorumluluğu paylaşmaya dayalı çalışma anlayışıyla da meslektaşlarını etkiledi. Bu da onu İstanbul Hukuk Fakültesi’nin ilk kadın dekanlığına taşıdı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği, Kadın Sorunları Merkezi kurucuları arasında yer alarak, Türk Hukukçu Kadınlar Derneği’nin başkanlığını üstlenerek, YÖK üyeliği yaparak daha demokratik bir Türkiye için çabaladı.
Türkiye’nin ilk kadın Adalet Bakanı oldu. Halen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı olan Aysel Çelikel gerçek bir demokrat ve kadın-insan hakları savunucusu olarak tanınıyor.

Yılı
: 2015
ISBN
: 9786053326212
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 376

Nehir Söyleşi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Berat Günçıkan Diğer Kitapları      Berat Günçıkan Kitapları