Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Ağlama Palyaço Makyajın Bozulur “Müjdat Gezen Kitabı”

Müjdat Gezen, nasıl Müjdat Gezen oldu?
Gülünç yanlarını yüzüne vurduğu bir toplumun en sevdiği sanarçılardan biri olmayı nasıl başardı? Onca inişler çıkışlar yaşayan bir ülkede, onca inişler çıkışlar yaşayan tiyatro camiasında nasıl ayakta kaldı? İçindeki gülme ve güldürme ateşini nasıl her zaman canlı tuttu? Ve yaşadığı acılara rağmen bu inceliği, bu duyarlılığı korumayı nasıl başardı?

Halit Kıvanç sordu, Müjdat Gezen anlattı… Kitabın adını, yıllar önce Aziz Nesin koymuştu zaten… Tan Oral’ın da çizimleriyle birlikte dört ustanın elinin değdiği bu Nehir Söyleşi ortaya çıktı.

“Müjdat, en özgün dostum sensin.”
Aziz Nesin

“Müjdat Gezen gibi insanlar, Türkiye karanlığına ışık saçıyorlar, mutlu ve onurlu Türkiye’nin yolunu aydınlatıyorlar.” Toktamış Ateş “Dilerim, yetiştirdiğiniz çocuklar da sizin gibi olsun.”
Memet Fuat

“Müjdat Gezen’in kendine biçtiği misyonu, verdiği emeği, çabayı düşünüyorum. Ama en çok da çevresine yaydığı insan sıcaklığını, insan sevgisini düşünüyorum.”
Zeynep Oral

Yılı : 2006
ISBN : 9789754588361
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 392


"Halit Kıvanç" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.