350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Atinalıların Devleti

Atinalıların Devleti

Etiket Fiyatı : 52.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

31.20  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Atinalıların Devleti

Aristoteles (MÖ 384-MÖ 323): En önemli ve çok yönlü Antik Yunan filozoflarından biridir. Çağdaş felsefe eğitiminin ayrılmaz bir parçası olan görüşlerinin etkileri pek çok alanda sürmektedir. Dil, felsefe, sanat, fizik gibi çok çeşitli alanlarda, günümüzde dahi canlılığını koruyan pek çok kavram ve kuramsal ayrımla düşünce tarihine büyük katkısı olmuştur. Atinalıların Devleti, Aristoteles’in genel okur kitlesine hitaben yazılmış, devlet rejimlerini konu alan kapsamlı eseri Politeia’nın ilk ve en ayrıntılı kısmıdır.

Aristoteles Atina tarihini anlattıktan sonra kendine has metodik ve bilimsel yaklaşımla Atina devletinin yapısını ve işleyişini anlatır. Atina demokrasisi ve kurumları hakkında bugün bildiklerimizin çoğuna kaynaklık eden Atinalıların Devleti, sadece içeriğiyle değil üslubuyla da çok değerli bir klasiktir.

Ari Çokona (1957): İstanbul’un Fener semtinde doğdu. İTÜ’den Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun olduktan sonra bir süre boya sanayiinde çalıştı. Halen özel bir lisede kimya öğretmenidir. Antik ve çağdaş Yunancadan Türkçeye edebiyat, tarih ve felsefe çevirileri yapmaktadır. Ayrıca İstanbul ve Anadolu Rumlarının tarih ve edebiyatına ilişkin çalışmalar yürütmekte, kitaplar yazmaktadır. Türkiye ve Yunanistan’daki çeşitli edebiyat dergilerinde makale, şiir ve öyküleri yayımlanmıştır.

Sunuş
Aristoteles’in Hayatı

Aristoteles, MÖ 384’te, Makedonya’da, Halkidiki Yarımadası’nın kuzeydoğusunda bulunan, bugünkü Stavros yerleşimi yakınlarındaki Stageira kentinde doğdu. Kent, Andros Adalı ve Halkidalı kolonistler tarafından MÖ 665’te kurulmuştu ve halkı İyonya lehçesine yakın bir Yunanca konuşuyordu. Annesiyle babası, kentin kurucusu Halkidalı eski ailelere mensuptu. Babası Nikomakhos, Büyük İskender’in dedesi III. Amyntas’ın yakın dostu ve özel doktoruydu….

Çevirmen
Yılı
: 2013
ISBN
: 9786053609551
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 96

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Aristoteles Diğer KitaplarıAristoteles Kitapları