350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Ayıp Olmadan

Ayıp Olmadan
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Aydın Boysan 65 yıllık mimar, 27 yıllık gazeteci, 35 kitabın yazarı. Bir sohbette çocukluğunun geçtiği semtleri sayıp, Davutpaşa Çöp İskelesi, Ispanak Viranesi, Samatya Narlıkapı Çıkmazı ve Yeşilköy Bamya Tarlası’ndan feyz aldığını söyledi. Pertevniyal Lisesi’nde Nurullah Ataç ve Reşat Ekrem Koçu’nun öğrencisi oldu. Bir yolculukta bindikleri uçak sarsılmaya başlayınca yanında polisiye roman okuyan arkadaşına, “Çabuk romanın sonunu oku, katili öğren” diye takılacak kadar mizahı hayatın bir parçası haline getirdi. Kaliforniya’dan Sibirya’ya kadar yedi iklim, beş kıtayı gezdi.

AYIP OLMADAN, Aydın Boysan’ın yine mizah, neşe ve düşünceyle dolu satırlarını okurlarına taşıyor.

“Toplumumuzda düşünme gücü olmayan, toplumla ilgisi olmayan insanlara “gamsız” sıfatı takılır. Bu kişiler toplumla ilgisi bulunmayan kafa tembelleridir. Gamsızlık, toplum içinde yaşayan kişinin, toplum görevlerini sıkılmadan savsaklama hafifliğidir. “Düşüncesiz” olma ilkelliğidir.

Mizahın kökleri, ciddi olma temelinden çiçek açar… Gülmekten değil. İsterse bu çiçeklerin bazıları zehirli olsun… Tıp bilimi uygun dozda zehirle çiçek değilse bile zihin açar.

Mizah, sağlıklı zehirler içerir.”

Yılı
: 2009
ISBN
: 9789944887502
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 214

Anı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Aydın Boysan Diğer KitaplarıAydın Boysan Kitapları