350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Binbir Gece Masalları – Kısaltılmış Metin

Binbir Gece Masalları – Kısaltılmış Metin

Etiket Fiyatı : 30.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

22.50  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Binbir Gece Masalları – Kısaltılmış Metin

Binbir Gece Masalları – Kısaltılmış Metin

Kışla yaz arasında ziyaret için gelen benim. Ama ziyaretim gece ışıklarının görünümü kadar kısadır. Ay ışığının toprağa düşüşü kadar kısadır. Çiçek açışımın kısa süresinden yararlanmak için acele edin ve hatırlayın ki, zaman keskin bir kılıçtır. Uzun süre beni elinde tutmayı düşünen yanılmaktadır. Ben bülbülün aşık olduğu gülüm.”

Yüzyıllar boyunca, Çin’den Kuzey Afrika’ya uzanan ve Çin, Çin Hindi, Hindistan, ‹ran, Irak, Türkiye, Suriye ve Mısır’ı kapsayan bir alanda anlatılan Binbir Gece Masalları, ilk kez Antoine Galland tarafından düzenlenip Fransızcaya çevrilerek (1704-17, 12 cilt) dünyaya tanıtıldı. Dünyalar güzeli Şehrazad’ın geceler boyunca Sultan Şehriyar’a anlattığı masallar zengin içeriği, kurgusundaki ustalık ve fantastik motiflerin bolluğu ile küçüklerin olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekmektedir.

Binbir Gece Masalları, Ortadoğu kültürünü yakından tanımak için olağanüstü bir kaynaktır. Ali Baba ve Kırk Haramiler ile Alâaddin gibi en bilindik masalları bu kitapta okuyacaksınız.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Les Mille Et Une Nuits
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786053320531
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 192

İş Çocuk Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar




    Antoine Galland Diğer Kitapları



      Antoine Galland Kitapları