350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Birinci Dünya Savaşı Neden Çıktı?

Birinci Dünya Savaşı Neden Çıktı?
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Birinci Dünya Savaşı Neden Çıktı?

Birinci Dünya Savaşı, 20. yüzyıl tarihinin ilk ve en önemli kırılma noktası, yakın tarihin sonuçları günümüze kadar süregelen kurucu olaylarından biri, belki de birincisiydi. Birinci Dünya Savaşı’nın neden çıktığını anlamak, günümüzdeki çeşitli çatışmaların anlaşılmasına da yardımcı olabilir. 20. yüzyılın en önde gelen uluslararası tarih uzmanlarından James Joll’un ilk edisyonu 1984’te çıkan bu klasik çalışması, dünyayı değiştiren “Cihan Harbi”nin nedenlerine ilişkin ileri sürülmüş çok sayıda açıklamayı değerlendiriyor. Bunun yanı sıra, 1914’te Avrupa’nın durumunu belirlemiş siyasal, ekonomik, askeri, toplumsal pek çok etkeni mercek altına alan kitap Birinci Dünya Savaşı Neden Çıktı? sorusuna çok çeşitli açılardan yanıt ararken, savaşın hemen öncesinde Avrupa’da hüküm süren ruh halini, toplumsal atmosferi de canlı bir biçimde aktarıyor. Joll’un ölümünden sonra günümüzün önemli tarihçilerinden Gordon Martel tarafından yayına hazırlanan bu son edisyonda ise, bu klasik eser en son araştırmalar, yeni bilgiler de dikkate alınarak güncellenmiştir.

“Birinci Dünya Savaşı’nın nedenleri konusunda İngilizcede bulunan muhtemelen en kapsamlı tarih çalışması. Gordon Martel’in gerçekleştirdiği gözden geçirme çalışması da bu kitabın kavrayış gücünün Cihan Harbi ile ilgilenen gelecek öğrenci ve okur kuşaklarını etkilemeye, onlara ilham kaynağı olmaya devam etmesini sağlayacaktır.” Volker Berghahn, Columbia University “Bu akademik, kapsamlı ve usta analiz o dönemi çalışan tüm öğrenciler ve daha da önemlisi, günümüzün karar alıcıları için zorunlu okuma kitabı ilan edilse çok iyi olurdu.”

John F V Keiger, History dergisi James Joll (1918-1994) University of London’da emeritus profesör ve British Academy üyesiydi. Yayımlanmış eserlerinden bazıları: The Second International, 1889-1914 (1968); Antonio Gramsci (1977); Europe since 1870 : an international history (1983). Gordon Martel University of Northern British Columbia’da tarih profesörüdür. Uzmanlık alanı modern çağda harp tarihi ve imparatorluklar tarihidir.
Yayımlanmış eserlerinden bazıları: The Origins of the First World War (2006); The Month that Changed the World: July 1914 (2014); Twentieth-Century War and Conflict: A Concise Encyclopedia (2014).

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Origins of the First World War
Yılı
: 2016
ISBN
: 9786053328599
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 432

Tarih Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
James Joll Diğer Kitapları    James Joll Kitapları