350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Büyülü Nisan

Büyülü Nisan

Etiket Fiyatı : 80.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

60.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Büyülü Nisan

Kocaları tarafından belirli kalıplara sokulan, sıklıkla ihmal edilen ve içselleştirdikleri toplum baskısıyla baş etmeye çalışan Bayan Wilkins ile Bayan Arbuthnot, gazetede gördükleri “kiralık şato” ilanının verdiği ilhamla cüretkâr bir plan yaparlar: Birlikte tatile çıkacaklardır. Kasvetli ve yağmurlu bir Londra’dan ayrılıp Akdeniz kıyılarındaki bu ortaçağ şatosuna vardıklarında karşılarında denizin ve türlü türlü çiçeklerin kokusuyla sarmalanacakları bir cennet bulurlar. Kirayı güzeller güzeli Leydi Caroline ve otoriter Bayan Fisher ile bölüşeceklerdir. Günlük hayatlarının yüklerinden kaçan bu dört kadın, kendilerini yeniden keşfetmenin ve hayattan beklentilerini dönüştürmenin eşiğindedir. 1922 yılında yayımlanan Büyülü Nisan, dönemin toplumsal ve ekonomik koşullarına ilişkin bir bakış açısı da sunar. Güçlü tasvirleri ve renkli karakterleriyle, ilk olarak 1935’te Harry Beaumont ve daha sonra 1992’de Mike Newell yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanan roman, nerede olursanız olun sizi San Salvatore’nin morsalkımlarına ve güneş ışığına davet ediyor.

ELIZABETH VON ARNIM (1866-1941): “Elizabeth von Arnim” olarak tanınan Mary Annette Beauchamp, 31 Ağustos 1866’da Avustralya’da doğdu, İngiltere’de büyüdü ve Londra’daki Royal College of Music’te org eğitimi aldı. Hem aristokrasinin hem de farklı edebiyat çevrelerinin içinde bulundu. Yarı-otobiyografik özellikler taşıyan ilk romanı Elizabeth and Her German Garden (Elizabeth ve Alman Bahçesi) 1898’de yayımlandı ve kısa sürede çok ilgi gördü. Kitabı imzalarken kullandığı “Elizabeth” mahlası da bundan sonra kalıcı hale geldi. Yıllar geçtikçe edebi kariyeri gelişti, son derece beğeni toplayan yirmi roman daha kaleme aldı ve uluslararası bir edebi itibar kazandı. En bilinen eserleri arasında The Solitary Summer (Issız Yaz, 1899), The Benefactress (Hayırsever, 1902), Vera (1921) ve Mr. Skeffington (Bay Skeffington, 1940) sayılabilir.

 

Büyülü Nisan Birinci Bölüm

Her şey bir şubat günü öğleden sonra Londra’daki bir Kadınlar Kulübü’nde –sefil bir günde ve pek de konforlu olmayan bir kulüpte– alışveriş yapmak ve kulüpte öğle yemeği yemek için Hampstead’ten gelen Bayan Wilkins’in sigara odasındaki masanın üzerinde duran The Times’ı alıp kayıtsız bakışlarla kişisel ilanlar köşesine göz gezdirirken şu ilanı görmesiyle başladı:

Morsalkımları ve gün ışığını sevenlere…

Akdeniz kıyısındaki, ortaçağdan kalma küçük İtalyan şatosu nisan ayı için mobilyalı olarak kiraya verilecektir. Gereken hizmetliler mevcuttur.

Z, P.K. 1000, The Times.

Her şeyin başlangıcı bu andı ama birçok başka durumda olduğu gibi, bunu başlatan o esnada farkında değildi. O seneki nisan ayının nasıl geçeceğinin o anda ve orada belirlendiğinden tamamen habersiz olan Bayan Wilkins, hem sinirli hem de bıkkın bir tavırla gazeteyi bıraktı ve pencereye gidip yağmurdan sırılsıklam olmuş caddeye hüzünle baktı…

 

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Enchanted April
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254054617
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 280

Modern Klasikler Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Elizabeth Von Arnim Diğer KitaplarıElizabeth Von Arnim Kitapları