Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Çanakkale Zığındere

ÇANAKKALE SAVAŞI DİZİSİ – 16

“Gelibolu’da İtilaf devletlerinin hedefi, İstanbul’u işgal ederek Almanya’nın müttefiki Türkiye ile onun Osmanlı İmparatorluğu’nu savaş dışında kalmaya zorlamaktı. Bu Çanakkale Boğazı yoluyla Ege’den Karadeniz’e ve dolayısıyla Rusya’ya bir ikmal yolu açacaktı. Böylece etrafı kuşatılmış olan Rusya’ya destek verilebileceği gibi Almanya ile Avusturya-Macaristan’a karşı yeni bir cephe açılmış olacaktı.” – Yazarın önsözünden.
Çanakkale Savaşı Dizisi’nin elinizde tuttuğunuz bu kitabında, günümüzde Avustralya ve Yeni Zelandalılarla özdeşleştirilen, ama İngilizlerle Fransızların hatta Hintliler, İrlandalılar ve Fransız Afrikalılarının da savaştığı yer olan Gelibolu’nun nispeten az bilinen, ama savaşın kaderinin şekillenmesinde çok önemli bir rol oynayan, Seddülbahir muharebe alanının batısındaki Zığındere ele alınıyor. Bu trajik savaşın insanlık halleri bir kez daha gözler önüne seriliyor.

Çevirmen : İsmail Hakkı Yılmaz
Orijinal Adı : Gully Ravine Gallipoli
Yılı : 2015
ISBN : 9786053325000
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 304


"Stephen Chambers" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Arıburnu Çıkarma

Arıburnu Çıkarma

Stephen Chambers
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

21.00 TL

Tukendi Anafartalar – Ağustos Taarruzu

Anafartalar – Ağustos Taarruzu

Stephen Chambers
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

21.00 TL

Tukendi Arıburnu Çıkarma Ciltli

Arıburnu Çıkarma Ciltli

Stephen Chambers
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

21.00 TL