350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Carmilla

Carmilla

Etiket Fiyatı : 50.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

37.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Carmilla

Sheridan Le Fanu (1814-1873): İrlanda edebiyatının en değerli isimlerindendir. Hukuk eğitimi almasına rağmen gazetecilik, yazarlık ve dergi editörlüğü yapmıştır. Çocukluğundan itibaren ilgisini çeken demonoloji, gizemli sanatlar ve folklora dair kitaplardan etkilenmiş, bu ilgisini İrlanda masallarının doğaüstü unsurlarıyla harmanlayarak İngilizce yazılmış en güzel hayalet hikâyelerinden bazılarını yaratmıştır. The Cock and Anchor, Uncle Silas, Wylder’s Hand gibi ünlü romanlarının yanı sıra dehşet ve doğaüstü unsurlar içeren hikâyeleriyle başta James Joyce olmak üzere pek çok yazarı etkilemiştir. Carmilla, Sheridan Le Fanu’nun en iyi bilinen  hikâyelerinden ve vampir edebiyatının öncülerindendir. Bram Stoker’ın Dracula’sından yirmi altı yıl önce yazılmış ve türün başlıca esin kaynaklarından biri olmuştur. Bu tür içerisinde bir kadın vampir karakteri içermesi bakımından ayrıca ilgi çekicidir. Vampir mitinin günümüze dek gelmesine vesile olan bu klasik metin pek çok kez sinema ve televizyona da uyarlanmıştır.

Yiğit Yavuz (1970): Radyo yayıncısı, yazar ve çevirmen. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 1989’dan beri TRT’de çalışıyor, 2005’ten beri kitap çevirmenliği yapıyor.  . Jack London, Vladimir Nabokov gibi önemli yazarların çeşitli eserlerini, bilhassa 20. yüzyılın önde gelen romanlarından Solgun Ateş’i dilimize kazandırdı. Çeşitli dergilerde yazılar yazmaktadır. Radyonun Abece’si isimli telif bir kitabı vardır.

Çevirmenin Önsözü

Viktoryen dönem İrlanda edebiyatının kayda değer isimlerinden Joseph Sheridan Le Fanu, babasının dua kitabına düştüğü bir nota göre 28 Ağustos 1814’te, yaklaşık sabah beşte dünyaya gelmiş. Gün ışığını ilk kez gördüğü yer, Dublin’deki Lower Dominick Sokağı, 45 numaralı ev. İsminden anlaşıldığı gibi Fransız kökenli: Normandiya’daki Caen şehrinden İrlanda’ya göçen ataları, Huguneot denen Protestan topluluğuna mensupmuş; gördükleri eziyetler ve uğradıkları kıyımlar yüzünden, sahip oldukları epeyce malı ve mülkü geride bırakarak XVII. yüzyılda ülkelerini terk etmek zorunda kalmış, Dublin ve yöresine gelmişler.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Carmilla
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052956403
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 120

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Sheridan Le Fanu Diğer KitaplarıSheridan Le Fanu Kitapları