350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Degas – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

Degas  – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

Etiket Fiyatı : 500.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

325.00  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Degas  – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

Tüm zamanların en büyük ustalarından biri olarak kabul gören, ilham kaynağı izlenimci sanatçı Edgar Degas’nın yaşamı ve eserleri üzerine kapsamlı bir referans kitap.

Yaşadığı çalkantılı sosyal ve siyasal dönem bağlamında sanatçının yaşamı, eğitimi, esin kaynakları ve bugüne ulaşan mirasına ilişkin dopdolu bir kaynak.

Ecole de Beaux Arts’da büyük ustaların üslubunda aldığı geleneksel eğitimden bir tarih ressamı olmasına, özgün üslup arayışlarına, gerçekçi yaklaşımını geliştirmesine ve nihayetinde modern yaşam ressamlığına uzanan sanat yaşamına ilişkin bir inceleme.

Kronolojik sırayla verilmiş eserlerin üslup ve içerik analizleri eşliğinde sanatçının pastel, çizim, yağlıboya, eskiz ve heykellerinden oluşan kapsamlı bir galeri.

Degas’nın en bilinen ve sevilen balerinleri, yıkananları, at yarışı sahneleri, kafe konserleri, manzaraları ve portrelerinden derlenen 500 görselle zengin bir seçki.

Zengin ve bilgilendirici içeriğiyle bu yeni kitap, Degas’nın çalışmaları, yaşamı ve yaşadığı dönemle ilgili detaylı bir keşif imkânı sunmaktadır. Degas 1834’te, yeteneğini teşvik edip sanat eğitimi alması için ona her türlü desteği veren Parisli bir aileye doğdu. Aile geçmişinin getirdiği statü, özgürlük ve güvene rağmen Degas kariyerinde büyük etkisi olan çalkantılı ve istikrarsız zamanlarda yaşadı. Ortaçağdan kalma Paris’in, büyük yapıları, geniş caddeleri, mağazaları, kafeleri ve meydanlarıyla bir imparatorluk şehrine dönüşmesine tanıklık etti. Sıradan Parislilerin yaşamları gibi Degas’nın sanatı da bu gelişmelere paralel bir dönüşüm geçirdi…

En Önemli 300 Resim ve Heykelinden Oluşan Galeri ile Sanatçının Yaşamı ve Sanatının Resimli Açıklaması JON KEAR

 

Çevirmen
Orijinal Adı
: Degas – His Life and Works in 500 Images
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052951842
Genişlik
: 22,5
Yükseklik
: 29
Sayfa Sayısı
: 256

Ressamlar (500 Görsel) Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Jon Kear Diğer Kitapları      Jon Kear Kitapları