350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Değirmenimden Mektuplar – Kısaltılmış Metin

Değirmenimden Mektuplar – Kısaltılmış Metin

Etiket Fiyatı : 30.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

22.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Değirmenimden Mektuplar – Kısaltılmış Metin

Değirmenimden Mektuplar – Kısaltılmış Metin

“Bu kitap yazdıklarımın arasında benim en çok sevdiğimdir. Şüphesiz ki, edebi açıdan bir şaheser olduğundan değildir bu yorumum; gençliğimin en güzel günlerini, katıla katıla güldüğüm sorumsuz dakikalarımı, pişman olmaksızın geçirdiğim sefahat saatlerimi, bir daha asla yeniden karşılaşma fırsatını yakalayamayacağım yüzleri, dostlukları bana yeniden ve yeniden hatırlattığı içindir.” Alphonse Daudet

İlk baskısı 1869 yılında yapılan Değirmenimden Mektuplar, Fransız yazar Alphonse Daudet’nin en çok bilinen ve okunan eseridir. Kitap taşrada yer alan eski bir değirmende yazılan, her birine bir öykü yerleştirilmiş anı-mektuplardan oluşur.

Değirmenimden Mektuplar, bir edebiyatçının insan yaşamına nasıl dokunduğunu anlatan, insan sevgisiyle yüklü bir eserdir. Çocukların olgunlaşma yolunda mutlaka okumaları gereken bir eser.

Ön Söz

Bay Gaspard Mitifio, Pamperigust kasabası noteri huzurunda yapılan işbu sözleşmeyle, Fransa’nın Provence(Provans) Bölgesi’ndeki terk edilmiş değirmenini, Paris’te yaşayan Bay Alphonse Daudet’ye (Alfons Dode) anlaşılan ücret karşılığında satmıştır.

Bay Alphonse Daudet, ormanlık bir yamaçta yer alan ve kanatlarına kadar yükselmiş yabani bitkilerden de anlaşılacağı üzere un öğütme işlevini kaybetmiş bulunan bu yel değirmenini-çarkı kırık ve taşları arasında otlar bitmiş olmasına rağmen- şiir yarışmaları için çok uygun olduğundan, tüm eksikleri ve tamir masraflarıyla birlikte kabul ettiğini beyan eder.

İşbu sözleşme taraflarınca okunup,noter huzurunda imzalanmıştır…

Hazırlayan
Orijinal Adı
: Lettres de mon Moulin
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052954898
Sayfa Sayısı
: 88

100 Temel Eser Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Alphonse Daudet Diğer KitaplarıAlphonse Daudet Kitapları