Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Londra’nın zengin bir semtinde oturan Roberta, Peter ve Phyllis çok mutlu bir yaşam sürüyorlardı. Ancak ailelerinin başına gelen bir şanssızlık sonucu büyük şehirdeki hayatlarına veda etmek zorunda kaldılar. Babaları uzun bir süreliğine uzaklara gidince, çocuklar anneleriyle birlikte küçük bir köye taşındılar.  Köyde yaşamanın bazı zorlukları vardı ve başlangıçta çok şaşırtıcı şeyler gördüler. Ancak zamanla yeni dostlar edinince, köy hayatının da çok eğlenceli ve hatta maceralı olabileceği ortaya çıktı.

 

Bölümler

  1. Bölüm Başlangıç
  2. Bölüm Peter’ın Kömür Madeni
  3. Bölüm Yaşlı Beyefendi
  4. Bölüm Lokomotif
  5. Bölüm Mahkûmlar ve Tutsaklar
  6. Bölüm Kahramanlar
  7. Bölüm Büyük Bir İyilik
  8. Bölüm Korkunç Sır
  9. Bölüm Kırmızı Formalı Tazı
  10. Bölüm Maceranın Sonu

 

Edith Nesbit

(1858-1924)

Edith Nesbit, İngiltere’nin Kennington kentinde, bir tarım mühendisinin kızı olarak doğdu. Babasını 4 yaşındayken kaybetti. Kız kardeşinin hastalığı nedeniyle aile zaman zaman Brighton, Buckinghamsire ve Fransa’nın sahil kentlerinde, İspanya ve Almanya’da yaşadı. Nesbit 17 yaşına geldiğinde, aile İngiltere’ye dönüp Londra’ya yerleşti. Nesbit 19 yaşındayken Hubert Bland’la tanıştı ve evlendi. Nesbit ve eşi bugünkü İşçi Partisi’nin öncülü olan Fabian Society’nin kurucuları arasında yer aldılar. Nesbit siyasi arenada aktif bir konuşmacı ve düşünür olarak sosyalist hareketin içinde yer aldı. Üç çocuğu oldu ve kitaplarını her zaman çocuklarına adadı. Demiryolu Çocukları ülkemizde en çok bilinen eseridir. Çocuklar için 60’tan fazla roman yazdı. Romanlarının çoğu televizyon dizilerine ve sinemaya uyarlandı.

Çevirmen : Sevgi Atlıhan
Orijinal Adı : The Railway Children
Yılı : 2018
ISBN : 9786052953983
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 104


"Edith Nesbit" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Demiryolu Çocukları

Demiryolu Çocukları

Edith Nesbit
Etiket Fiyatı : 4.00 TL

2.88 TL

Tukendi Beş Afacanın Kır Maceraları

Beş Afacanın Kır Maceraları

Edith Nesbit
Etiket Fiyatı : 4.00 TL

2.88 TL