100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Derinlikler Vadisi

Derinlikler Vadisi

6.48  TL

Tükendi Gelince Haber Verelim
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Derinlikler Vadisi

Dürrenmatt sağlığında yayımlanan bu son romanında ironiyi doruk noktasına çıkartıyor. Dünya çapındaki mafyöz ilişkiler, yerel politikacıların acizlikleri, sıradan insanların vicdanları ve çıkarları arasında bocalamaları, yoğun bir anlatı dokusuyla işleniyor.

İsviçre’nin ücra bir dağ köyü olan Derinlikler Vadisi’nde tuhaf olaylar yaşanır. Köyün tek gelir kaynağı olan kaplıca tesisleri, gizemli bir dernek tarafından satın alınır. Kurucularının bile ne amaca hizmet ettiğini bilmedikleri bu ‘hayır derneği’, kaplıcayı yazın zenginlere açar. Kışın ise kaplıca boş görünmektedir. Köy muhtarının kızının başına gelen olaylar, gözleri  kaplıcaya diker. Liechtenstein’den Antarktika’ya kadar uzanan bir çete, bazı elemanlarını kaplıcada saklamaktadır. İzleri bürokrasinin ve dünya çapındaki işlerin derinliklerinde kaybolan bu çetenin “bir numarası”nın kim olduğu da bir meçhuldür.

Friedrich Dürrenmatt (1921-1990); sahne ve radyo oyunlarının yanı sıra polisiyeyi, türün kurucusu Edgar Allan Poe’nun izinde, hem insanın hem de toplumun hâllerine ayna tutacak denli güçlü kaleme alışıyla iz bırakan 20. yüzyılın önemli yazarlarından biridir.

Yargıç ve Celladı, Pansiyonerler, Şüphe, Fizikçiler, Yunanlı Bir Kız Aranıyor, yazarın yayınevimizden çıkan diğer romanlarıdır.

Çevirmen
Yılı
: 2009
ISBN
: 9789944885966
Genişlik
: 13,5
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 117

Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Friedrich Dürrenmatt Diğer Kitapları      Friedrich Dürrenmatt Kitapları