350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Dhammapada – Ciltli

Dhammapada – Ciltli
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Dhammapada – Ciltli

Pāli ve Sanskrit Asıllarından İngilizcesiyle Karşılaştırarak Çeviren : Korhan Kaya

“Bir kişi anlamsız sözcüklerden oluşan binlerce beyti ezbere okusa ne fayda!

Duymasını bilen için Dhammapada’nın tek bir sözcüğü daha iyidir, o kişiyi huzura erdirir.”

Buddhizmin en önemli kutsal metinleri Üç Sepet (Tripitaka) çatısı altında toplanmıştır. Üç Sepet’in ikincisi olan Suttapitaka’nın altında yer alan ve 423 suttadan (beyitten) oluşan Dhammapada, Dhamma’ya giden adımları, yani “yol”u gösterir. Elinizdeki kitap Dhammapada’nın tam metninin Pāli dilinden çevirisini, metne özel bir sözlükçe ile Buddhizme dair temel bilgileri, ayrıca diğer kutsal metinlerin bir dökümünü, bu metinlerin Pāli ve Sanskrit dillerinden çevrilmiş örneklerini içermektedir.

Korhan Kaya (1959): Ankara Üniversitesi DTCF Hindoloji Bölümünü bitirdi. Aynı bölümde 1990’da doktorasını  tamamladı ve 2003 yılında profesör unvanı aldı. JNU, BHU, Kolkata (Kalküta), Delhi gibi Hindistan’ın seçkin  üniversitelerinde araştırmalar yaptı. 2015 yılında Hindistan cumhurbaşkanı ve ICCR tarafından Seçkin Hindolog  unvanı verildi. Halen AÜ, DTCF’deki Hindoloji Anabilim Dalı Başkanlığını sürdüren Korhan Kaya’nın, Hindoloji üzerine otuzu aşkın makalesi, Hint dili, edebiyatı ve felsefesi konularında da çeviri ve telif olmak üzere 26 kitabı bulunmaktadır.

Çevirmen
Yılı
: 2019
ISBN
: 9786052958711
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 184

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Dhammapada – Ciltli Diğer KitaplarıDhammapada – Ciltli Kitapları