Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Dijital Savaşlar

“21. yüzyılın en önemli üç şirketine büyüleyici bir bakış.”
Barry Collins, PC Pro Dergisi
“Arthur şirketlerin zaman içindeki yükselişlerinin ve düşüşlerinin; bir sonraki teknoloji harikası sunucu, müzik çalar, akıllı telefon, tablet ya da hiç bilmediğimiz tamamen yeni bir cihaz için aralarında bugün hâlâ devam eden amansız rekabetin izlerini sürüyor. Teknoloji meraklısı olmayanları bile heyecanlandıracak hareketli ve aydınlatıcı bir kitap.”
Publishers Weekly
“İş kitapları nadiren sürükleyici olur. Ancak Charles Arthur’un Dijital Savaşlar kitabında sayfaları ardı ardına çevireceksiniz.
[Arthur] kitabında alışılmadık bir yola başvurmuş: Milyar dolarlık bu şirketlere hayat vererek onları insan yapmış…”
New York Journal of Books
Apple, Google ve Microsoft’un kendilerini aynı dijital alanı paylaşır buldukları yıl 1998’di. Radikal biçimde birbirlerinden farklıydılar ve sonrasında dijital alanın farklı bölgelerini denetim altına almak için aralarında bir dizi meydan savaşına tutuşacaklardı. Savaşların yaklaşmakta olduğunu bilemezlerdi.
Ne var ki bunlar, dünyayı değiştiren savaşlar olacaktı. Dijital Savaşlar ’ın tümüyle güncellenen yeni basımında, bu savaşların her biri sırasıyla ve her şirket için ayrı ayrı gözden geçiriliyor. Anlaşılır ve kapsayıcı biçimde üç şirketin çok farklı kültürleri analiz ediliyor ve her cephede kazananların kim olduğu değerlendiriliyor. Dijital arenadaki son
gelişmelere ve Samsung gibi yükselen rakiplere de yer veriliyor. Çin’in müzik çalarlar ve akıllı telefonlar için bir montaj üssü olmaktan dünyanın en büyük akıllı telefon işletmesine dönüşümü de ayrı bir bölümde inceleniyor.

Çevirmen : Ali Önsan
Orijinal Adı : Digital Wars Apple, Google, Microsoft and the Battle fot the Internet
Yılı : 2017
ISBN : 9786052951460
Genişlik : 15,5
Yükseklik : 23
Sayfa Sayısı : 392


"Charles Arthur" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.