350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Dilin Tarihi

Dilin Tarihi

Etiket Fiyatı : 150.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

112.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Dilin Tarihi

Doğada görülen en büyüleyici yeteneğin, sıradan ve benzersiz bir becerinin, yani dilin hikâyesini anlatan Dilin Tarihi, bilinen ya da gün yüzüne çıkarılan insan dillerindeki değişikliklerin formel ve teknik anlatımıyla yetinen geleneksel dilbilim tarihi eserlerinden çok farklı bir kitap.

Eserde sırasıyla bütün hayvanların dillerinden primat dillerine, genel olarak Homo Sapiens’lerin dilinden insan dillerinin büyük ailelerine, özgül dil ailelerinden yeni küresel toplumun dil kullanımına, internetle birlikte değişen iletişim teknolojisinin dil üzerindeki etkisine ve günümüzde “dünya dili” konumuna giderek yaklaşan İngilizcenin muhtemel geleceğine kadar geniş bir konu yelpazesi üzerinde duruluyor.

Dilbilim öğrencileri için yararlı bir hazırlayıcı metin olan Dilin Tarihi, özel dilbilim terminolojisi ya da yöntemleri hakkında hiçbir önbilgi gerektirmediği için, genel okuyucunun da dilin hikâyesini, bu benzersiz serüveni kolayca izlemesine olanak veriyor.

Dilin Tarihi, Steven Roger Fischer’ın kaleme aldığı üçlemenin ilk kitabı. Önümüzdeki aylarda yayımlanacak diğer kitaplar ise, Yazmanın Tarihi ve Okumanın Tarihi.

Steven Fischer’ın ilgi çekici ve iddialı çalışması, bir bölümü neredeyse hiç bilinmeyen, bir bölümü ise yıllardır çeşitli derinliklerde araştırılmış engin bir sahayı keşfe çıkıyor. Fischer, insan doğasının ve başarılarının temel ve özgün yönlerine ilişkin zorlu sorular ortaya atıyor. Heyecan verici ve son derece bilgilendirici bir araştırma.
Noam Chomsky

Steven Roger Fischer (d.1947) Yeni Zelanda Auckland’daki Polinezya Dilleri ve Edebiyatları Enstitüsü’nün müdürlüğünü yapmıştır. Dilbilim üzerine yazdığı 150’den fazla makale ve kitaplarıyla tanınan Fischer, eski yazıtların deşifre edilmesi alanındaki katkılarından dolayı 2010 yılında Royal Society of New Zealand bilim kurulu üyeliğine seçildi.

Yayımlanmış eserleri: Yazının Tarihi (İş Bankası Kültür Yayınları 2022), A History of the Pacific Islands (2002), A History of Writing (2004), Island at the End of the World: The Turbulent History of Easter Island (2006)

Çevirmen
Orijinal Adı
: A History of Language
Yılı
: 2013
ISBN
: 9786053608837
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 260

Antropoloji ve Kültürel İncelemeler Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Steven Roger Fischer Diğer KitaplarıSteven Roger Fischer Kitapları