100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Dilin Tarihi

Dilin Tarihi

25.20  TL

-+
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Dilin Tarihi

Doğada görülen en büyüleyici yeteneğin, sıradan ve benzersiz bir becerinin, yani dilin hikâyesini anlatan Dilin Tarihi, bilinen ya da gün yüzüne çıkarılan insan dillerindeki değişikliklerin formel ve teknik anlatımıyla yetinen geleneksel dilbilim tarihi eserlerinden çok farklı bir kitap.

Eserde sırasıyla bütün hayvanların dillerinden primat dillerine, genel olarak Homo Sapiens’lerin dilinden insan dillerinin büyük ailelerine, özgül dil ailelerinden yeni küresel toplumun dil kullanımına, internetle birlikte değişen iletişim teknolojisinin dil üzerindeki etkisine ve günümüzde “dünya dili” konumuna giderek yaklaşan İngilizcenin muhtemel geleceğine kadar geniş bir konu yelpazesi üzerinde duruluyor.

Dilbilim öğrencileri için yararlı bir hazırlayıcı metin olan Dilin Tarihi, özel dilbilim terminolojisi ya da yöntemleri hakkında hiçbir önbilgi gerektirmediği için, genel okuyucunun da dilin hikâyesini, bu benzersiz serüveni kolayca izlemesine olanak veriyor.

Dilin Tarihi, Steven Roger Fischer’ın kaleme aldığı üçlemenin ilk kitabı. Önümüzdeki aylarda yayımlanacak diğer kitaplar ise, Yazmanın Tarihi ve Okumanın Tarihi.

Steven Fischer’ın ilgi çekici ve iddialı çalışması, bir bölümü neredeyse hiç bilinmeyen, bir bölümü ise yıllardır çeşitli derinliklerde araştırılmış engin bir sahayı keşfe çıkıyor. Fischer, insan doğasının ve başarılarının temel ve özgün yönlerine ilişkin zorlu sorular ortaya atıyor. Heyecan verici ve son derece bilgilendirici bir araştırma.
Noam Chomsky

Steven Roger Fischer, Yeni Zelanda’da Auckland’daki Polinezya Dilleri ve Edebiyatları Enstitüsü’nün müdürlüğünü yapmıştır. Yeni Zelanda’da Waiheke Adası’nda yaşamaktadır. Yayımlanmış bazı eserleri: A History of the Pacific Islands (2002), A History of Writing (2004), A History of Reading (2004), Island at the End of the World: The Turbulent History of Easter Island (2006).

Çevirmen
Orijinal Adı
: A History of Language
Yılı
: 2013
ISBN
: 9786053608837
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 249

Antropoloji Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Steven Roger Fischer Diğer Kitapları    Steven Roger Fischer Kitapları