Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Friedrich Wilhelm Nietzsche (1844-1900): Geleneksel din, ahlak ve felsefe anlayışlarını kendine özgü yoğun ve çarpıcı bir dille eleştiren en etkili çağdaş felsefecilerdendir. Bonn Üniversitesi’nde teoloji okumaya başlayan Nietzsche daha sonra filolojiye yöneldi. Leipzig Üniversitesi’nde öğrenimini sürdürdü, henüz öğrenci iken Basel Üniversitesi filoloji profesörlüğüne aday gösterildi. 1869’da sınav ve tez koşulu aranmadan, yalnızca yazılarına dayanarak doktor unvanı verilen Nietzsche profesörlüğü sırasında klasik filoloji çalışmalarından uzaklaştı ve felsefeyle uğraşmaya başladı. Tragedyanın Doğuşu, Zamana Aykırı Bakışlar, İnsanca Pek İnsanca, Tan Kızıllığı, Şen Bilim, Böyle Söyledi Zerdüşt, İyinin ve Kötünün Ötesinde, Ahlakın Soykütüğü, Ecce Homo,  Wagner Olayı, Dionysos Dithyrambosları, Putların Alacakaranlığı, Antichrist, Nietzsche Wagner’e Karşı başlıca büyük eserleri arasında yer almaktadır.

Ahmet Cemal (1942): Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni ve İÜ Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Bir süre aynı fakültede asistan olarak çalıştı. İÜ Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde çeviri dersleri, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü ile Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sanat tarihi, estetik ve sanat kavramları dersleri verdi. Brecht, Canetti, Zweig, Bachmann, Celan, Rilke, Trakl, Hölderlin, Kleist, Nietzsche, Lukacs, Seghers, Remarque, Sperber, Kafka, Benjamin, Musil, Fischer, Paz ve Gombrich’ten çeviriler yaptı.Yaptığı çevirilerle pek çok ödül kazandı.  Yaşamdan Çevirdiklerim, Odak Noktasında Yaşananlar, Şeref Bey Artık Burada Yaşamıyor, Aradığımız Tiyatro, Okuyan Gençliğe Mektuplar, Geçmiş Bir Dua Kitabından, Dokunmak adlı kitapları yayımlandı.

Çevirmen : Ahmet Cemal
Orijinal Adı : Dionysos-Dithyramben
Yılı : 2011
ISBN : 9786053603740
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 114


"Friedrich Nietzsche" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

İyinin ve Kötünün Ötesinde

İyinin ve Kötünün Ötesinde

Friedrich Nietzsche
Etiket Fiyatı : 17.00 TL

12.24 TL