350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Doksan Beş Tez (Latince – Türkçe) – Ciltli

Doksan Beş Tez (Latince – Türkçe) – Ciltli
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Doksan Beş Tez

Martin Luther (1483-1546): Reform’un temellerini atan Alman ilahiyatçı, besteci, rahip ve keşiş. Orta halli bir ailenin çocuğudur. Önce Magdeburg Latin okulunda, daha sonra Erfurt Üniversitesi’nde eğitim aldı. 1511’de doktora derecesi aldı, ilahiyat ve felsefe dersleri verdi. 1515’te Saksonya ve Türingiya bölgesindeki kiliselerden sorumlu piskopos naibi oldu. 1517 yılında endüljansları eleştiren Doksan Beş Tez’ini Albrecht von Brandenburg’a gönderdi.
Bu tezler kısa sürede önce Almanya’ya, iki ay gibi kısa bir sürede de Avrupa’ya yayıldı. Yazdığı önemli eserlerle kendi kilisesinin ve Protestanlığın temellerini attı. İncil’i Almancaya çevirdi, genel ibadet törenlerini düzenledi. 2017’de 500. yaşını dolduran Reform’un ilk manifestosu Doksan Beş Tez ve Luther’in Albrecht von Brandenburg’a yazdığı mektup Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde.

C. Cengiz Çevik (1983): İ.Ü Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve EdebiyatI Bölümü’nden mezun oldu. Antik Roma’nın klasik Latincesi, Roma kültürü ve tarihi konularında çalışmalarını sürdürüyor. Ortaçağ ve Yeniçağ felsefecilerinden fragmanlar çeviriyor. Horatius, Seneca, Copernicus, Sextus Empiricus, Cicero ve Francis Bacon’ın eserlerini çevirdi. Yunanca ve Latinceden yaptığı pek çok çeviri Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde yayımlandı.

Çevirmen
Orijinal Adı
: XCV Theses
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052953082
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 84

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Martin Luther Diğer KitaplarıMartin Luther Kitapları