100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Doktor Hastalandı – Sert Kapak

Doktor Hastalandı – Sert Kapak

45.50  TL

-+
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Doktor Hastalandı – Sert Kapak

Burma’da dilbilim dersleri veren Dr. Edwin Spindrift aniden rahatsızlanınca İngiltere’ye geri gönderilir. Londra’da yattığı hastanede acı veren ve aşağılayıcı bir dizi tetkikten sonra beyninde tümör olduğu anlaşılır. Geçireceği operasyonu beklerken, karısı da hastane civarındaki barlarda vakit geçirmektedir. Edwin, operasyondan bir gece önce onu bulmak için üzerinde pijamalarıyla hastaneden kaçar.

O güne dek sözcüklerin dünyasında yaşamış olsa da onların gerçek hayattaki “göndergelerini” pek umursamamış bir dilbilimci olarak, varlığından bile haberdar olmadığı bir âleme; Soho’nun hayatın kıyısında kalmış bin bir karanlık tiple dolu tekinsiz ve bohem yeraltı dünyasına dalar. Ancak akademik hayattaki steril varoluştan katı gerçekliğin hüküm sürdüğü yeraltına iniş macerası içinde gizem dolu bir müphemlik de barındırır.

Anthony Burgess (1917-1993): Asıl adı John Anthony Burgess Wilson olan İngiliz romancı ve eleştirmen, Manchester’da dünyaya geldi. İngiliz edebiyatı eğitimi gördükten sonra Birmingham Üniversitesi’nin açık öğretim bölümünde ders verdi. 1954-59 yılları arasında eğitim görevlisi olarak Malaya ve Borneo’da bulundu; bu dönemde konusu Malaya’da geçen üç roman yazdı. Nüfusu hızla artan bir dünyayı ütopya karşıtı bir yaklaşımla ele aldığı, 1962’de yayımlanan The Wanting Seed (İstekli Tohum) adlı romanını, 1963’te yayımlanan Honey for the Bears (Ayılara Bal) izledi. 1971’de Amerikalı yönetmen Stanley Kubrick tarafından sinemaya uyarlanan A Clockwork Orange (1962; Otomatik Portakal ) adlı romanıyla keskin alay gücünü ortaya koydu. Burgess’ın son yapıtları arasında Earthly Powers (1980; Dünyevi Güçler), The End of the World News (1983; Dünya Haberlerinin Sonu), The Kingdom of the Wicked (1985; Kötülerin Krallığı); Any Old Iron (1989; Herhangi Bir Eski Demir) ve A Dead Manin Deptford (1993; Deptford’da Ölü Bir Adam) sayılabilir.

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Doctor is Sick
Özellikleri
: Ivory Kağıt
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254053573
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 264

Modern Klasikler Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Anthony Burgess Diğer KitaplarıAnthony Burgess Kitapları