350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Dörtlerin Yemini

Dörtlerin Yemini

Etiket Fiyatı : 48.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

36.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Dörtlerin Yemini

Sir Arthur Conan Doyle’un akıl yürütme yeteneği çok güçlü Edinburghlu bir öğretmenden esinlenerek yaratığı Sherlock Holmes karakteri ilk kez 1877’de yayımlanan Kızıl İpucu’nda boy gösterdi. İngiliz edebiyatının en canlı karakterlerinden biri olan Holmes, piposu, şapkası ve kendine özgü giysileriyle farklı bir dedektif olarak daha sonra pek çok romanda okuyucunun karşısına çıktı. Arkadaşı Dr. Watson ve düşman Prof. Moriarty ile birlikte birçok filmin de kahramanı olarak ün kazandı. Doyle’ un yazdığı tarihi romanlar ve tiyatro oyunları Sherlock Holmes’un kazandığı ünün gölgesinde kaldı.
Dörtlerin Yemini’nde hırs ve entrikanın yol açtığı bir cinayetle düğümlenen olaylar, Holmes’un rastlantıları birer delile çeviren gözlem gücü sayesinde umulmadık bir çözüme kavuşur. Doyle ilginç bir kurguyu akıcı bir ifade ile birleştirerek bir dedektif öyküsünü edebiyatın klasikleri arasına yerleştirmiştir.

Sir Arthur Conan Doyle  (1859-1930): Edinburgh Üniversitesi’nde tıp okuyan Arthur Conan Doyle, 1882’de Portsmouth’un bir kenar mahallesine yerleşti ve 1890 yılına kadar doktorluk yaptı. İlk eserlerini bu sIrada yazdı. 1891’den sonra kendini daha çok edebiyata verdi. Hekimlikle ilgisini kesmeyen yazar İngiliz ordusunda görev
aldı, Güney Afrika’da Bloemfontein’deki sahra hastanesinde çalıştı. 1889-1902 Boer Savaşı sırasında gösterdiği yararlıklar nedeniyle soyluluk unvanı kazandı. I. Dünya Savaşı’na Kuzey Fransa, İtalya ve Verdun cephelerinde katıldı. Savaşta kardeşini, oğlunu ve iki yeğenini kaybettikten sonra doğaüstü konulara yöneldi.

Kızıl İpucu, Dörtlerin Yemini, Sherlock Holmes’un Maceraları, Baskervillerin Köpeği, en tanınmış yapıtlarındandır

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Sign of Four
Yılı
: 2011
ISBN
: 9786053600725
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 160

Modern Klasikler Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Sir Arthur Conan Doyle Diğer KitaplarıSir Arthur Conan Doyle Kitapları