Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Duino Ağıtları

Rainer Maria Rilke (1875-1926): Avusturyalı yazar, şair. Prag’da dünyaya geldi, askerî okullarda okudu. Daha sonra sanat ve edebiyat eğitimi aldı. Prag, Münih, Paris, Duino ile İsviçre’nin çeşitli şehirlerinde yaşadı. Sıkça seyahat etti. Valéry gibi isimlerin eserlerini Almancaya çevirdi. Çeşitli türlerde eserler verdi ama en çok şairliğiyle tanındı. Hiçbir şiir akımına mensup olmayan, yaradılışının sırları karşısındaki endişesini derin imgelerle yansıtan ve Alman dilinin
sınırlarını zorlayan bir şiir kurdu. Bu şiir Orpheus’a Soneler ve Duino Ağıtları ile doruğa ulaştı. Yaşama arzusunun ve ölüm korkusunun dokunaklı bir dille şiire döküldüğü Duino Ağıtları Rilke’ye sadık, yepyeni bir çeviriyle bir kez daha okurla buluşuyor.

Zehra Aksu Yılmazer (1966): Giresun’da doğdu, Almanya’da büyüdü, Ankara Hacettepe Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu.
Stefan Zweig, Hermann Hesse, Carl Gustav Jung, Heiner Müller, Herfried Münkler, Monika Maron, Leo Perutz, Gustav Meyrink, Robert Musil, Hans Belting gibi yazarların eserlerini Türkçeye kazandırdı. Almancadan çeviri yapmaya devam ediyor.

Çevirmen : Zehra Aksu Yılmazer
Orijinal Adı : Duineser Elegien
Dili : ALMANCA
Yılı : 2017
ISBN : 9786052950258
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 46


"Rainer Maria Rilke" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Bütün Şiirlerinden Seçmeler

Bütün Şiirlerinden Seçmeler

Rainer Maria Rilke
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL