350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Efsane Papyon “Arman Manukyan Kitabı”

Efsane Papyon “Arman Manukyan Kitabı”
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Efsane Papyon “Arman Manukyan Kitabı”

Sakin ve huzurlu gülümsemesiyle Ermeni cemaatinin önde gelen isimlerinden. Ak saçları ve efsane haline gelmiş papyonuyla Boğaziçi Üniversitesi’nin en kıdemli hocalarından. Bir yandan aralarında Suna Koç, Güler Sabancı, Cem Boyner, Cefi Kamhi, İbrahim Betil, Neşe Erberk gibi birçok ünlünün bulunduğu binlerce öğrenci yetiştirirken bir yandan cemaate bağlı hastane, spor kulübü ve yardım kuruluşlarının yönetiminde görevler aldı. Patrikhane Danışma Kurulu’nda bulundu.

Arman Hoca, hayat muhasebesinin son satırında, en değerli varlıkları olarak ailesinin ardından işini, hocalığını ve cemaat çalışmalarını sayıyor:

“Hem Türkiye’de yapmış olduğum cemaat işlerinden, hem de uzun yıllar Boğaziçi’nin bir hocası olmaktan gurur duyuyorum. Bütün yaptıklarımı büyük bir arzu ve istekle yaptım. Muhasebede ‘süreklilik kavramı’ vardır. Ben de hayatımı ona göre programlamış durumdayım. Bakıyorum, yapmış olduğum bütün işlerim uzun vadeli ve sürekli: Evliliğim, mesleğim, üniversitedeki hayatım, iş hayatım, dışarıda almış olduğum sosyal görevler; hepsi uzun vadeli. Başarının ana nedenlerinden biri bu.

Bütün öğrencilerime sabır, iyi niyet ve hoşgörü tavsiye ediyorum. Bu memlekette yapılması gereken pek çok işler var. Muhakkak ki her cemiyette, her ülkede eksik kalmış olaylar vardır, bunları tamamlamak da yine bizim görevimizdir. Bunları elbirliği ile yapmak lazım. Dostane bir şekilde, kardeşlik havası içinde.”

Yılı
: 2008
ISBN
: 9789944884952
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 358

Nehir Söyleşi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Nuran Çakmakçı Diğer Kitapları      Nuran Çakmakçı Kitapları