Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Efsane Papyon “Arman Manukyan Kitabı”

Sakin ve huzurlu gülümsemesiyle Ermeni cemaatinin önde gelen isimlerinden. Ak saçları ve efsane haline gelmiş papyonuyla Boğaziçi Üniversitesi’nin en kıdemli hocalarından. Bir yandan aralarında Suna Koç, Güler Sabancı, Cem Boyner, Cefi Kamhi, İbrahim Betil, Neşe Erberk gibi birçok ünlünün bulunduğu binlerce öğrenci yetiştirirken bir yandan cemaate bağlı hastane, spor kulübü ve yardım kuruluşlarının yönetiminde görevler aldı. Patrikhane Danışma Kurulu’nda bulundu.

Arman Hoca, hayat muhasebesinin son satırında, en değerli varlıkları olarak ailesinin ardından işini, hocalığını ve cemaat çalışmalarını sayıyor:

“Hem Türkiye’de yapmış olduğum cemaat işlerinden, hem de uzun yıllar Boğaziçi’nin bir hocası olmaktan gurur duyuyorum. Bütün yaptıklarımı büyük bir arzu ve istekle yaptım. Muhasebede ‘süreklilik kavramı’ vardır. Ben de hayatımı ona göre programlamış durumdayım. Bakıyorum, yapmış olduğum bütün işlerim uzun vadeli ve sürekli: Evliliğim, mesleğim, üniversitedeki hayatım, iş hayatım, dışarıda almış olduğum sosyal görevler; hepsi uzun vadeli. Başarının ana nedenlerinden biri bu.

Bütün öğrencilerime sabır, iyi niyet ve hoşgörü tavsiye ediyorum. Bu memlekette yapılması gereken pek çok işler var. Muhakkak ki her cemiyette, her ülkede eksik kalmış olaylar vardır, bunları tamamlamak da yine bizim görevimizdir. Bunları elbirliği ile yapmak lazım. Dostane bir şekilde, kardeşlik havası içinde.”

Yılı : 2008
ISBN : 9789944884952
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 358


"Nuran Çakmakçı" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.