Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Eğitim Mühendisi “Fahamettin Akıngüç Kitabı”

“Türkiye’deki özel okulların tarihini incelemek isteyen biri, bu kitapta çok şey bulabilir. Tabii bu arada Türkiye’nin ulusal eğitim tarihini, bunun hangi evrelerden geçerek nasıl geliştiğini görmek isteyenler için de iyi bir kaynak olacaktır bu kitap. Okur ayrıca burada Türkiye’nin altmış yıllık siyasal ve ekonomik konjonktüründe olup bitenleri, toplumsal değişimleri, o zamanki bir gencin, giderek bir entelektüelin nasıl yaşadığını, hangi evrelerden geçerek nereye vardığını görebilecektir. Özellikle bir mühendisin, sosyal bilimlerle, toplumbilimle ilişkisini ve bunları nasıl yorumladığını görecektir. Yani bir mühendis bu anıları okuduğu zaman kendisini sorgulayacaktır. En azından öyle ummak istiyorum.

İnsanı insan yapan birtakım değerler vardır. Bu değerlerin farkına varılmıyor ne yazık ki… Aydın oluyorsun, kültürlü oluyorsun, başarılı oluyorsun, meslek sahibi oluyorsun, ama birtakım değerlerin farkına varmıyorsun. Emeğin saygın bir şey olduğunu, çok önemli bir değer olduğunu bilmiyorsun.

Benim geçirdiğim evrim, başkalarının yaşamına da kimi ışıklar düşürsün isterim.”

Yılı : 2007
ISBN : 9789944880329
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 156


"Serhat Öztürk" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.