Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Ermişin Bahçesi

Cibran’ın en sevilen yapıtı Ermiş’in devamı olan Ermişin Bahçesi, yazarın ölümünden sonra, 1933’te yayımlandı. Ermiş’in sonunda on iki yılını geçirdiği Orphalese kentinden ayrılarak denize açılan El Mustafa, doğduğu adaya, annesiyle babasının ebedi uykularına daldıkları bahçeye döner. Uzun bir aradan sonra müritleriyle yeniden bir araya gelmiştir. Onlara ayrılıktan, yalnızlıktan, zamandan, insanla insanı, insanla doğayı birleştiren bağlardan söz eder. Sözlerinde mutlu ve aydınlık bir hayatın sırları gizlidir yine.
Halil Cibran (1883-1931): Lübnan asıllı Amerikalı felsefe yazarı, romancı, mistik şair ve ressam Halil Cibran, ilköğrenimini Beyrut’ta tamamladıktan sonra ailesiyle birlikte Lübnan’dan Boston’a göç etti. 1898’de Lübnan’a dönerek Maruni Kilisesi’ne bağlı Me’hadü’l-Hikme’ye girdi ve burada mükemmel düzeyde Arapça öğrendi.
1903’te Boston’a dönüşünde bir Arap göçmen gazetesi olan el- Muhacir’de deneme türündeki ilk edebi ürünlerini yayımladı. Resim bilgisini geliştirmek amacıyla 1908-1910 yılları arasında Paris’te yaşadı. 1912’de New York kentine yerleşerek, kendini Arapça ve İngilizce edebi denemeler, öyküler yazmaya ve resim yapmaya adadı.
ABD’de ölmesine karşın, vasiyeti üzerine Lübnan’a götürülerek gömüldü. Cibran’ın aşk, ölüm, doğa ve yurt özlemi gibi konuları işlediği Arapça ve İngilizce yapıtları büyük bir etki yaratmıştır.

Çevirmen : Kenan Sarıalioğlu
Orijinal Adı : Le Jardin du Prophéte
Yılı : 2016
ISBN : 9786053328926
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 56


"Halil Cibran" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Kırık Kanatlar

Kırık Kanatlar

Halil Cibran
Etiket Fiyatı : 8.00 TL

5.76 TL

Gezgin

Gezgin

Halil Cibran
Etiket Fiyatı : 9.00 TL

6.48 TL

Meczup

Meczup

Halil Cibran
Etiket Fiyatı : 8.00 TL

5.76 TL

Kum ve Köpük

Kum ve Köpük

Halil Cibran
Etiket Fiyatı : 9.00 TL

6.48 TL

Ermiş

Ermiş

Halil Cibran
Etiket Fiyatı : 8.00 TL

5.76 TL