400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Finansal Krizler Tarihi – Çılgınlık, Panik ve Çöküş

Finansal Krizler Tarihi – Çılgınlık, Panik ve Çöküş
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

“Robert Aliber’in derin bilgi birikimi sayesinde Charles Kindleberger’in finansal çılgınlıklar ve çöküşler konusundaki klasik çalışmasının ihtiyaç duyulan altıncı baskısına kavuşuyoruz… En son yaşanan bu kriz de son nokta değil. Hatta önümüzdeki yıllarda yaşayacağımız daha büyük bir krizin öncüsü de olabilir. Okuyun. Öğrenin. Ağlayın.”
Martin Wolf, Financial Times

Finansal Krizler Tarihi krizleri zekice anlatıyor ve zaman geçip krizlerin her biri silikleştikçe çıkarılan derslerin unutulduğu, ağaçların arşa kadar uzayacağına yatırımcıların yeniden inandığı konusunda bizi uyarıyor.”
David Laibson, Harvard University

“Eğlenceli anekdotların, nefis nüktelerin ve incelikli üslubunun gerisinde, Kindleberger bize çok ciddi bir şey anlatıyor… Çılgınlıkların, paniklerin ve çöküşlerin, “sana nasıl davranılmasını istiyorsan sen de başkalarına öyle davran” kuralına bağlılığı değil; hırs, hile ve açgözlülüğü besleyen bir ekonomik ortamın neticesi olduğunu çok etkili bir biçimde gözler önüne seriyor.”
Peter L. Bernstein

Finansal Krizler Tarihi’ne, 17. yüzyıldaki “lale soğanı çılgınlığı”ndan 2008’de başlayan küresel krize kadar gelen uzun bir süreçte, Lehman Brothers gibi örnek olayları da dahil ederek bakan hem güncel hem tüm zamanlara seslenen gerçek bir klasik…

Charles P. Kindleberger (1910-2003) MIT’de 33 yıl boyunca iktisat ve iktisat tarihi dersleri verdi. The Economist tarafından finansal krizler için “konunun üstadı” diye anılan Kindleberger, otuzun üzerinde kitap kaleme aldı. Bazı eserleri: World Economic Primacy: 1500 1990 (1996), The World in Depression: 1929-1939 (1973), Europe’s Postwar Growth. The Role of Labor Supply (1967).

Robert Z. Aliber University of Chicago Booth School of Business’de Emeritus Profesör olarak uluslararası iktisat ve finans dersleri vermektedir. Bazı eserleri: The New International Money Game (2000), Your Money and Your Life (1982), Exchange Risk and Corporate International Finance (1980).

Çevirmen
Orijinal Adı
: Manias, Panics and Crashes - A History of Financial Crises
Yılı
: 2013
ISBN
: 9786053609209
Genişlik
: 16
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 504

İş Dünyası Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Charles P. Kindleberger Diğer Kitapları    Charles P. Kindleberger Kitapları