350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Görmeniz Gereken 501 Doğa Harikası

Görmeniz Gereken 501 Doğa Harikası
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Bu kitapta sıradağlar, çöller, kanyonlar, nehirler, buzullar, bataklıklar, falezler, şelaleler, mercan resifleri, tropikal yağmur ormanları ile birlikte, evinden çıkmayı sevmeyen televizyon gezginlerini bile heyecanlandıracak zengin seçenekler bulunuyor. Everest Dağı, Cebelitarık Kayalıkları ve Büyük Rift Vadisi gibi dünyaca ünlü yerlerin yanı sıra adını daha önce hiç duymadığınız doğa harikalarıyla da karşılaşacaksınız. Yöre sakinleri ve coğrafyacılar dışında kaçımız Macaristan’daki Hortobagy Ulusal Parkı’nı, Japonya’daki Shirakami Sanchi Ormanı’nı ya da Kuzey Kutup Dairesi içindeki güzelim Wrangel Adası’nı duymuşuzdur? Kitapta bunlarla birlikte bildiğimiz, belki de çok yakınında yaşayıp görmediğimiz başka harikalar da yer alıyor.

GÖRMENİZ GEREKEN 501 DOĞA HARİKASI’NI HAZIRLAYAN GEZGİNLER

Jackum ve David Brown yazarlık kariyerlerine başlamak için Suffolk’a taşınmadan önce yirmi yıl Londra’da kitap ve dergi yayıncılığı yaptılar. Yazarlık kariyerlerine başladıklarından beri de yirmiden fazla kitap yazdılar. Özellikle Jackum’un Tayland ve Vietnam yemekleri kitabı dünya çapında büyük satış rakamlarına ulaştı. David Brown’un mizah kitapları ise çok popüler oldu. Seyahat etmeyi yeni yerler keşfetmeyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen yazarlar, hazırladıkları seyahat kitaplarında ilginç tecrübelerini okurlarla paylaşıyorlar.

Kieran Fogarty yaşamını İtalya’da sürdüren müzisyen, tarihçi ve yayıncıdır. Hayatı boyunca dünyayı dolaşan yazar, bu gezilerini birçok kitapta anlatmıştır.

Sarah Oliver uzun yıllar eğitim alanında çalışmış, daha sonra serbest yazar ve editörlük yapmıştır. Yakındoğu ve Güney Asya’ya yolculuklara çıkıp İslam sanatı ve mimarisi alanında araştırmalar yapmıştır.

Miranda Barran Doğu Anglia’da bir mısır çiftliğinde doğdu. Ailesinin çalıştığı sirkte trapez cambazı olarak büyütüldü. Güney Toskana’da bir çiftçiyle evlendi ve üç çocuğu oldu. Halen Suffolk’ta eşiyle birlikte çiftçilik yapıyor.

John Birdsall 25 yıldan uzun süre yazarlık ve editörlük yaptı. Vahşi yaşam üzerine sayısız makale ve iki kitap yazdı: Whales and Dolphins ve Western Riding.

Edward Buckle Bristol’de doğdu. 30 yıl boyunca Londra’da kendi inşaat şirketini yönetti. Daha sonra zamanının çoğunu Suffolk’taki çiftliğinde yazarak ve doğayı inceleyerek geçirdi.

Cathy Lowne serbest çalışan bir yazar ve editördür. Birçok doğal tarih ve kuş kitabında görev almıştır. Yabani yaşamda en çok uçar balık ve yunusları sevdiğini söylüyor. İlgilendiği diğer alanlar: meteoroloji, jeoloji, fotoğrafçılık, arkeoloji, sanat tarihi ve mimarlık.

Jo Archer yaşamını gezgin olarak sürdürüyor. Son olarak Malezya’nın Borneo Adası’nda ilginç keşifler yaptı. Zaman zaman diğer ülkelerden yazarlarla bir araya gelerek edebiyat çalışmaları yapıyor. Yaşamını göçebe olarak sürdürmeyi planladığını söylüyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: 501 Must-Visit Natural Wonders
Yılı
: 2011
ISBN
: 9786053603047
Genişlik
: 19,5
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 544

Gezi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Kolektif Diğer KitaplarıKolektif Kitapları