350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Görmeniz Gereken 501 Şehir

Görmeniz Gereken 501 Şehir
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

GEZI YAZARLARI TAKIMI

Jackum ve David Brown: Suffolk’a taşınıp kendi yazarlık kariyerlerine devam etmeden önce Londra’da yaklaşık yirmi bes yıl boyunca kitap ve dergi yayımcılığında çalıştılar. O dönemden bu yana Tayland ve Vietnam mutfağından deniz fenerlerine, büyücülük ve Groucho Marx’a kadar farklı konularda yirmiden fazla kitap çıkarttılar. Görmeniz Gereken 501 Yer ve Görmeniz Gereken 501 Tabiat Hazinesi kitaplarına katkıda bulundular. Hayatları boyunca dünyayı gezmeyi hobi edinmişlerdir.

Aslen İskoçyalı olan Arthur Findlay İngilizce öğretmenidir. Bu kariyeri sayesinde yabancı ülkelerde gezmeye merak salmış ve on ikiden fazla ülkede hem yaşamış hem de çalışmıştır.

Müzisyen, tarihçi, Görmeniz Gereken 501 Yer ve Görmeniz Gereken 501 Tabiat Hazinesi kitaplarının da eski basımcısı olan Kieran Fogarty dünyanın pek çok yerini ziyaret etmiştir. Chaucer hayranıdır.

Bağımsız bir editör ve yazar olarak çalışmaya başlamadan önce yetişkin eğitimine yoğunlaşmış olan Sarah Oliver Yakındoğu ve Güney Asya gezileri sayesinde İslam sanatı ve mimarisine ilgi duymuştur. Sarah Görmeniz Gereken 501 Tabiat Hazinesi kitabına da katkıda bulunmuştur. Londra’da çocuğu, köpeği, ve kedisiyle birlikte yaşamaktadır.

Üniversiteden yeni mezun olan Hermione Pakenham genel olarak Hindistan, Güneydoğu Asya ve Amerika’da seyahat etmiştir. Londra ve Los Angeles’ta bağımsız yazarlık yapmaktadır.

Eski bir yayımcı olan Joe Toussaint ebeveynleri Kuzey İrlanda’dan gelen bir Londralıdır. Yabancı ülkelere seyahat etmek hobilerindendir. Kanada ve İskandinavya’ya düşkündür.

Jo Archer Doğu Malezya, Saravak’ta altı ay yaşamış ve öğretmenlik yapmıştır. Bu sırada Borneo’yu da keşfetme imkanı bulmuştur. Tüm hayatı boyunca farklı ülkelerin yazarları üzerine odaklanarak edebiyat araştırmacılığı yapmıştır. Tüm dünyayı bir göçebe olarak gezmeyi amaçlamaktadır. Görmeniz Gereken 501 Tabiat Hazinesi kitabına katkıda bulunmuştur.

Bağımsız bir editör ve yazar olan Cathy Lowne aralarında Görmeniz Gereken 501 Tabiat Hazinesi’nin da bulunduğu çok sayıda gezi kitabına katkıda bulunmuştur. Paris, Roma ve Sydney en sevdiği şehirlerdir. Diğer ilgi alanları arasında arkeoloji, mimari, sanat tarihi, meteoroloji, jeoloji, vahşi hayat ve fotoğrafçılık yer almaktadır.

Tüm dünyayı gezerek ya da koltuğunuzda oturarak muhteşem şehirleri keşfetmek istiyorsanız, Görmeniz Gereken 501 Şehir sizin en değerli kaynaklarınızdan biri olacaktır. Bu kitapta dünyadaki en büyük şehirler olan Mexico City, Tokyo, Bombay ve New York gibi şehirlerin yanında; apayrı bir klasmandaki Galler’deki St. David’s (1600 kişilik nüfusuyla bir sehirden ziyade kasaba gibi görünmektedir), Bulgaristan’daki “Karadeniz’in İncisi” Nessebar (nüfusu 10.000) ve Uruguay’ın en eski şehri Colonia del Sacramento’yu (nüfusu 22.000) bulacaksınız. Her şehrin bilgilendirici ve renkli betimlemelerinin yanında şehri ziyaret etmek için en iyi dönemin hangisi olduğu, kesinlikle görülmesi gereken bölgeleri ve pratik bilgiler de başlık altlarında verilmiştir.

Bir şehri gezmenin çok sayıda olumlu yönü vardır. Pek çok şehir her türden restoran, otel ve farklı eğlence türüne ev sahipliği yapmaktadır. Pek çoğunun tarihi köklüdür, müzeleri, sanat galerileri, bilgilendirici, keyif verici ve eğlendirici kaynakları bulunmaktadır. Bazı şehirler ise turistlere çok çekici gelmeyebilir. Böyle şehirlerde atmosferi yaşamak, günlük hayatın tarzını benimsemek ve tamamen zevkine varabilmek için akışına kapılmak gerekir. Etiyopya’daki büyüleyici Harar şehrine, Mali’deki Timbuktu’ya veya Bhutan’ın başkenti Thimpu’nun hayali cennetine giderseniz beş yıldızlı oteller, gece kulüpleri veya sandviççiler görmeyi beklememelisiniz. Gelişmekte olan ülkelerdeki şehirleri ziyaretten edinilecek deneyim ve haz San Francisco, Venedik veya Paris’ten alınacak zevkten tamamen farklıdır. Bir turist olarak bu şehirleri gezecekseniz, beklentileriniz ne olursa olsun kitabımızda, çantanızı toplayıp biran önce tatile çıkmak için ilham ve heyecan verici bilgiler bulacağınıza emin olabilirsiniz!

Çevirmen
Orijinal Adı
: 501 Must-Visit Cities
Yılı
: 2010
ISBN
: 9789944885508
Genişlik
: 19,5
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 544

Gezi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Kolektif Diğer Kitapları    Kolektif Kitapları