400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Görmeniz Gereken 501 Yer

Görmeniz Gereken 501 Yer
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Jackum ve David Brown yazarlık kariyerlerine başlamak için Suffolk’a taşınmadan önce yirmi yıl Londra’da kitap ve dergi yayıncılığı yaptılar. Yazarlık kariyerlerine başladıklarından beri de yirmiden fazla çok popüler kitap yazdılar. Özellikle Jackum’un Tayland ve Vietnam yemekleri kitabı dünya çapında büyük satış rakamlarına ulastı. Seyahat etmeyi yeni yerler keşfetmeyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen yazarlar hazırladıkları seyahat kitaplarında ilginç tecrübelerini okurlarla paylaşıyorlar.

Kieran Fogarty yaşamını İtalya’da sürdüren bir müzisyen, tarihçi ve emekli yayıncıdır. Hayatı boyunca dünyayı dolaşan yazar, bu gezilerini birçok kitapta anlatmıştır.

Rebecca Walder kendi ifadesine göre seyahat virüsünü İspanya ve İrlanda’da tamamladığı üniversite öğrenimi sırasında kapmış. Antarktika hariç dünyadaki her yere gittiğini söyleyen yazar yaşamını da değişik kentlerde sürdürmeyi seviyor. Halen büyük bir firmada pazarlama direktörlüğü yapıyor ve tutkuyla yazmaya devam ediyor.

Görmeniz Gereken 501 Yer, gezginler için harika bir ilham kaynağı olan kapsamlı bir gezi kitabıdır. Klasik turistik gezilerin dışında beklentileri olan gezginler bu kitapta aradıkları her şeyi bulabilirler. Bir sonraki macerasına hazırlanan cesur seyyahlar, rahat ve ilgi çekici seyahatler isteyen turistler, farklı kültürler görmek, eğlenceli bir tatil yapmak isteyen aileler ve hatta hiç yorulmadan yeni yerler görmek isteyen meraklılar bile burada anlatılan yerlere bayılacaktır. Yazarlarımızın seçtigi görülmesi gereken yerlerden bazıları olağanüstü tabiat varlıklarıdır, büyük bir çoğunluğu ise insan yapımı harikalardır: Şehirler, kasabalar, antik kent harabeleri, camiler, katedraller, şatolar, kaleler, müzeler, bahçeler ve pazarlar. İnsanlık tarihinin ve kültürlerin tanıkları… Bunlardan Çin Seddi, Tac Mahal ya da British Museum gibi bazıları çok bilinen yerler, ancak Wat Tham Pha Tapınağı’nı ya da Dakhla Lagünü’nü görmeye gittiginizde, civardaki tek turist siz olabilirsiniz. Bu kitapta bulamadığınız bazı ilgi çekici yerler olabilir. Onları da serinin diger kitabı Görmeniz Gereken 501 Şehir’de bulabilirsiniz.

Çevirmen
Yılı
: 2009
ISBN
: 9789944885522
Genişlik
: 19,5
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 544

Gezi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Jackum Brown Diğer Kitapları    Jackum Brown Kitapları