350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Hakiki Hikâyeler

Hakiki Hikâyeler

Etiket Fiyatı : 110.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

82.50  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Hakiki Hikâyeler

Loukianos (120?-180?): MS 2. yüzyılda, Roma İmparatoru Marcus Aurelius devrinde yaşamıştır. “Komik” diyalog, hiciv ve parodi türlerinde eser vermiş olan Loukianos’un etkileri Bizans’tan, günümüzde yüksek fantastik edebiyat ve bilimkurguya kadar uzanır. Kimi eleştirmenlerce ilk bilimkurgu eser sayılan Hakiki Hikâyeler hayalî diyarlarda olağanüstü bir gezinin öyküsünü anlatırken, “hakiki” olma iddiasındaki eserleri zekice hicveder. Fakat asıl etkileyiciliği “modern”liğindedir: Parodi, anıştırma gibi yöntemlerle kurulmuş kuvvetli bir metinlerarasılığa sahiptir ve edebiyatın hakikatle ilişkisi üzerine düşünür. Loukianos’un Hakiki Hikâyeler’i, Erman Gören ve Ertuğrul İnanç’ın titiz incelemesi ve notlarıyla okurlarla buluşuyor.

Erman Gören: 2005 yılında İÜ Eski Yunan Dili ve Edebiyatı ve Felsefe lisans programlarından eşzamanlı mezun oldu. 2017 yılında Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri alanında Doçent unvanı aldı. Halen Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmakta, Arkaik Yunan şiiri, erken ve klasik Yunan düşüncesi, Yunan filolojisi, Yunan yorum geleneği konularında lisans ve lisansüstü düzeyde dersler vermektedir.

Ertuğrul İnanç (1976): Geleneksel Türk Müziği biçimlerinin icrası, öğretimi ve müzik kompozisyonu faaliyetlerine uzun süredir devam etmektedir. Yanı sıra, 2016 yılında İÜ Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’ndaki öğrenimini tamamlayarak Klasik Filoloji disiplinine de katılmıştır. Bu alandaki çalışmalarını Antik YunanLatin kültürünün modern fantastik edebiyat ve bilimkurguyla bağlantıları gibi konulara yoğunlaşarak sürdürmekte, bunlarla bağlantılı Antik metinleri Türkçeye tercüme etmektedir.

Çevirmen
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254055751
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 280

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Loukianos Diğer KitaplarıLoukianos Kitapları