350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Ham Toprak – Ciltli

Ham Toprak – Ciltli
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Ham Toprak – Ciltli

İvan Sergeyeviç Turgenyev (1818-1883): Avrupa’da ve ülkemizde eserleri ilkönce çevrilen 19. Yüzyıl Rus yazarlarındandır. Döneminin Avrupalı bakış açısına sahip tek Rus yazarı olarak anılır. 1877 yılında yayımlanan Ham Toprak, Turgenyev’in son romanıdır. Ham Toprak, yazarın bir önceki romanı Duman’la birlikte Rusya’daki devrimci hareketleri konu edinen en sert eserlerinden biridir. Ham Toprak’ta Rus soyluların liberalizmle maskelediği muhafazakâr tutumlarını alaycı bir dille sergileyen Turgenyev, halka hizmet etmekten, onu özgürleştirmekten başka amaçları olmayan çarlık karşıtı, korkusuz, dürüst, idealist gençleri de kendine özgü lirik üslubuyla ölümsüzlüğe kavuşturur.

Ergin Altay (1937): Yusuf Ziya Ortaç’ın Akbaba dergisinde yayımlanan ilk öykü çevirisinden (Zoşçenko) günümüze, son elli yılın en önemli Rusça çevirmenlerindendir. Dostoyevski ve Tolstoy kadar, Gogol, Gonçarov ve Çehov’da Altay’ın yetkinlikle dilimize kazandırdığı yazarlar arasındadır.

Kitaptan;

I

1868 yılının bir bahar günü, öğlen saat birde, Petersburg’un Subaylar Sokağı’nda beş katlı bir apartmanın arka merdivenlerinden özensiz, yoksul giyimli, yirmi yedi yaşlarında bir adam çıkıyordu. Eski, çarpık galoşlarını pat pat vurup, hantal bedeniyle hafifçe yalpalayarak nihayet en üst kata çıktı, yarı açık, eski püskü bir kapının önünde çıngırağı çalmadan durdu, sadece gürültüyle göğüs geçirdikten sonra küçük, karanlık hole daldı.

– Nejdanov evde mi? -diye seslendi kaba, tok bir sesle.

Bitişik odadan yine oldukça kaba bir kadın sesi geldi:…

Çevirmen
Yılı
: 2015
ISBN
: 9786053325147
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 336

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
İvan Sergeyeviç Turgenyev Diğer Kitaplarıİvan Sergeyeviç Turgenyev Kitapları