Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Hayalet Acı

Bir yazarın hayatı, ilk yapıtlarından biri büyük bir satış başarısı yakalar, ancak daha sonra yazdıkları hiç tutmazsa ne olur?..

“İkinci şans”, kişiye, yıllar sonra, geçimini sağlamak için başvurduğu “Polonya-Yahudi mutfağı” konulu bir yemek kitabıyla gülebilir mi?..

Bütün bu karmaşa ortasında büyüyen bir oğul, bugün bize “hayatı ve eserleriyle” babasını anlatabilir mi?..

Hayalet Acı (2000), dilimize ilk kez çevrilen, Hollanda edebiyatının yeni ve güçlü seslerinden Arnon Grünberg’den özel hayat ve yazı hayatı, babalar ve oğullar üstüne hem ısıtan hem de yakan bir roman.

Arnon Grünberg (1971): Henüz 23 yaşında yayımladığı ilk romanı Mavi Pazartesiler’le (1994) edebiyat dünyasına kendini kabul ettiren Grünberg, son romanı Tirza’nın (2006) ülkesinde kazandığı “Altın Baykuş” ödülünün de gösterdiği gibi, bugün Hollanda’nın dünya edebiyatına kattığı en yetenekli yazarlardan biri olarak kabul ediliyor.

Çevirmen : Nafer Ermiş
Orijinal Adı : Fantoompijn
Yılı : 2007
ISBN : 9789944880626
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 288


"Arnon Grünberg" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.