Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Hayvanlaşan İnsan

Émile Zola (1840-1902): Natüralizm akımının en önemli temsilcilerinden biri olan Zola, romancının olayları bir izleyici gibi kaydetmekle yetinmemesi, kişileri ve tutkularını bir dizi deneye tabi tutarken, duygusal ve toplumsal olayları da bir kimyacı gibi ele alması gerektiğini savundu. Zola içinde yaşadığı eski dünyanın yıkıntılarını inceledi, gelecekteki bir dünyanın olgularını saptamaya çalıştı. Bu niyetle yirmi iki yılda yazdığı yirmi romandan oluşan Rougon-Macquartlar dizisi başta olmak üzere çok sayıda büyük eser verdi. İkinci İmparatorluk Dönemi’ni anlatan bu dizinin on yedinci kitabı Hayvanlaşan İnsan 1890’da yayımlandı. Roman 19. yüzyılda Paris ve Le Havre arasındaki demiryolu hattında geçen bir suç ve aşk hikâyesidir; insanın öldürme içgüdüsünü ve nasıl bir kötülük makinesine dönüşebileceğini anlatır. Zola’nın, eşsiz gözlem gücüyle endüstrileşmenin beraberinde getirdiği kasvetli, yıkıcı ve ilkel arzuları deşifre ettiği bu roman defalarca sinemaya da uyarlanmıştır.

Alev Özgüner: 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’ni, ardından BÜ Orta Kademe Yöneticilik  Bölümü’nü bitirdi. Yurt Ansiklopedisi, Gelişim Yayınları, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık AŞ’de çalıştı. Halen bazı yayınevleriyle çevirmen, redaktör ve düzeltmen olarak çalışmaktadır. Güzel Dost (Guy de Maupassant), Binbir Hayalet (Alexandre Dumas), Dr. Ox’un Deneyi (Jules Verne) ve Zacharius Usta (Jules Verne) İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

 

I

Roubaud odaya girer girmez, yarım kiloluk ekmeği, böreği, bir şişe beyaz şarabı masaya koydu…

Çevirmen : Alev Özgüner
Orijinal Adı : La Bete Humaine
Yılı : 2018
ISBN : 9786052954355
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 420


"Émile Zola" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Hayvanlaşan İnsan – Ciltli

Hayvanlaşan İnsan – Ciltli

Émile Zola
Etiket Fiyatı : 43.00 TL

30.96 TL

Tukendi Nana – Ciltli

Nana – Ciltli

Émile Zola
Etiket Fiyatı : 43.00 TL

30.96 TL

Nana

Nana

Émile Zola
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

20.16 TL

Yaşama Sevinci

Yaşama Sevinci

Émile Zola
Etiket Fiyatı : 20.00 TL

14.40 TL

Tukendi Yaşama Sevinci Ciltli

Yaşama Sevinci Ciltli

Émile Zola
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

20.16 TL

Germinal Ciltli

Germinal Ciltli

Émile Zola
Etiket Fiyatı : 50.00 TL

36.00 TL

Germinal

Germinal

Émile Zola
Etiket Fiyatı : 22.00 TL

15.84 TL