350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

İnci Bazen Üzgün Olabilir

İnci Bazen Üzgün Olabilir

Etiket Fiyatı : 40.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

30.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

İnci Bazen Üzgün Olabilir

İnci Bazen Üzgün Olabilir

İnci’nin boğazı düğümlendi. Bahçede ölü bir fare yatıyordu. Üstüne bir de arkadaşı Nil, İnci’ye kötü davrandı. Ama en büyük üzüntü bile birisiyle paylaştığında hafifler…

Herkes zaman zaman neşeli ya da üzgün, öfkeli veya endişeli olabilir. Ancak duyguları göstermek bazen biz yetişkinler için bile zordur. Çocuklar da duyguları öğrenmeyi ve onlarla başa çıkmayı öğrenmek zorundadır.

İyi veya kötü her duygu, ruhsal ve bedensel bir olaydır. Çocuklar hislerinin kuvveti karşısında ne yapacaklarını bilemeyebilirler. Öyküde İnci özellikle güçlü bir duyguyla karşı karşıya kalıyor: Üzüntü. Bu duygu İnci’ye çok yabancı ve İnci bu duyguyla nasıl başa çıkacağını bilmiyor. Tam da bu anda annesinin yardımına ihtiyacı var.

Bir kayıpla başa çıkabilmek çocuklar için tabu haline gelmemeli. Ayrılıklar ve vedalar hayatın bir parçasıdır. Bu, çocuklara da anlatılabilir. Şüphesiz okul öncesi çağındaki çocuklar ölümün kesinliğini idrak edemeyebilirler. O yaşlardaki çocuklar hâlâ büyülü bir düşünce şekli benimsediklerinden, örneğin ölen bir farenin tekrar canlanmayacağını anlamayabilirler.

Duyguları göstermeye izin vardır! Çocuğunuzu duygusal gelişimi sırasında destekleyebilirsiniz. Çocuğunuzun duygularını önemseyin ve ciddiye alın. Böylece çocuğunuz duygularını tanımaya ve anlamaya başlayacaktır. Duygular üzerine konuşmak çocuğunuza iyi gelecektir. Ama bazen bu zorlayıcı da olabilir. Resimli kitaplar çocuklarla konuşabilmek için iyi bir araçtır.

İnci’nin öyküsü gibi öyküler çocuğunuza şu mesajı verir: Duygularınla yalnız değilsin…

Bu kitap duygularınla yalnız değilsin mesajıyla çocuklara üzüntüleriyle nasıl başa çıkabileceklerini öğretiyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Jule darf auch mal traurig sein
Kağıt Bilgisi
: Ivory Kağıt
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786052950142
Genişlik
: 22
Yükseklik
: 22
Sayfa Sayısı
: 24
Resimleyen

Çocuk - Resimli Kitaplar Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Anna Wagenhoff Diğer KitaplarıAnna Wagenhoff Kitapları