350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

İyi Eşler – Sert Kapak

İyi Eşler – Sert Kapak

Etiket Fiyatı : 340.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

221.00  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

İyi Eşler – Sert Kapak

İyi Eşler – Sert Kapak

Küçük Kadınlar’ın sonunda, yeni edindikleri tecrübelerle birlikte sevgi dolu evlerinde bıraktığımız March kızlarının macerası üç yıl sonra kaldığı yerden devam ediyor ve çocukluktan kadınlığa uzanan yolculukları dönemin ekonomik ve toplumsal yapısıyla iç içe geçerek ilerliyor. 1869 yılında yayımlanan İyi Eşler, esas olarak kız kardeşlerin yeni ilişkiler kurmasına ve aile evinden ayrılışlarına odaklanır. Dört kardeş büyüyüp dünyadaki yerlerini buldukça, March ailesi için işler değişmeye başlar. Meg kendisi ve John için iyi bir yuva kurmak isterken, Jo yazmak ve seyahat etmek arzusundadır; Amy sanatını geliştirmeyi ve servet edinmeyi umar; Beth ise tekrar eski güzel günlerdeki gibi hissetmek ister. Bu arada Laurie de Jo’nun istediği gibi üniversiteye gider ve hayatını düzene sokmaya çalışır.

Roman hem Küçük Kadınlar’da başlayan hikâyenin devamı hem de Alcott’ın evlilik fikrine yönelik tutumunun bir özetidir. Genç kadınları sabır, sevgi ve merhamet gibi erdemlerle tasvir etse de dönem itibarıyla “geleneksel evlilik normlarıyla” mücadele ettiği söylenebilir, Jo özelindeyse okurun “romantik ideallerini” yıkar. Ayrıca kadınların birey olarak var oluşlarının ve meslek edinmelerinin önemi de sıkça vurgulanır.

LOUISA MAY ALCOTT (1832-1888): 1832 yılında ABD’nin Philadelphia şehrinde dünyaya geldi. Çocukluğu, filozof ve pedagog olan babası ile Emerson ve Thoreau gibi düşünürlerin arasında geçti. Alcott başta aile bütçesine katkıda bulunma niyetiyle ısmarlama hikâyeler yazdı. Daha sonra kadınları güçlü bireyler olarak anlattığı eserler kaleme aldı. İç Savaş başladıktan sonra gönüllü hemşirelik yaptı; o dönemki mektuplarının Hospital Sketches (1863) adıyla basılması, Alcott’ın tanınmasını sağladı. Küçük Kadınlar’dan (1868) sonra aynı karakterlerin farklı dönemlerini anlatan İyi Eşler (1869), Little Men (1871) ve Jo’s Boys (1886) adlı kitaplar okurlarla buluştu. 20. yüzyılın sonlarında The Inheritence (1849) ve A Modern Mephistopheles (1877) gibi daha az bilinen eserleri gün yüzüne çıktı.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Good Wive
Orijinal Dili
: İngilizce
Kağıt Bilgisi
: Ivory Kağıt
Yılı
: 2022
ISBN
: 9786254291685
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 360

Modern Klasikler Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Louisa May Alcott Diğer KitaplarıLouisa May Alcott Kitapları