350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Kafa

Kafa

Etiket Fiyatı : 34.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

25.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Kafa

Elçin Kafa romanında kendine has, etkileyici üslubuyla bir cephesiyle masal diyarı, diğer yanıyla romantizme büsbütün uzak gerçeklerin ve kanlı olayların ülkesi Güney Kafkasya’da 1800’lerde Rusya’nın da dahil olduğu çatışmaları ve tarihi olayları ele alıyor. Bunu yaparken de başköşeye “Elçince” ahlaki sorunları yerleştiriyor: İyilik ve kötülük, cefa ve merhamet, bireyin devletle ilişkisi, insanın davranış ve sözlerinden sorumluluğu, anlaşmazlıkların, çekişmelerin yol açtığı dramlar. Elinizdeki roman tarihi bir belgeselden ziyade keskin, kusursuz bir felsefi eser.

ELÇİN: Modern Azerbaycan edebiyatının en önemli temsilcilerinden olan Elçin 1943’te Bakü’de, Sovyet dönemi Azerbaycan edebiyatının büyük ismi İlyas Efendiyev’in oğlu olarak doğdu. İlk hikâyesini 16 yaşında yayımlatan Elçin, Bakü Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi’ni bitirdi. Azerbaycan Bilimler Akademisi Nizami Edebiyat Enstitüsü’nde savunduğu “Azerbaycan Bedii Nesri Edebi Tenkitte” ve “Edebiyatta Tarih ve Muasırlık Problemi” tezleriyle edebiyat doktoru ve ardından profesör oldu. İlk hikâye kitabı Min Geceden Biri Bakü’de yayımlandı (1965). 1968’de SSCB Yazarlar Birliği’ne üye olan Elçin telif eserleri dışında, çeşitli dillerden çeviriler yaptı. Azerbaycan ve dünya edebiyatı üzerine 400’ün üzerinde makalenin sahibi olan Elçin’in yayımlanmış kitaplarının toplam tirajı 5 milyonun üzerindedir. Senaryoları 11 filme çevrildi. Oyunları Ankara, İstanbul, Moskova, St.Peterburg, New York, Londra, Seul, vd. şehir tiyatrolarında oynandı. 1993-2018 yılları arasında Azerbaycan Hükümeti’nde Başbakan Yardımcılığı da yapan Elçin’in eserleri Türkçe, İngilizce, Fransızca, Rusça, Almanca, İspanyolca, Arapça, Farsça, vd. dillere çevrilerek pek çok ülkede yayımlandı.
Türkçede yayımlanan diğer kitapları: Şuşa Dağlarını Duman Bürüdü, Mahmut ile Meryem, Ak Deve, Ölüm Hükmü, Sarı Gelin, Gölge, Gümüş Beyazı Karavan, Kırk Ambar, Aydınlık Geceler, Edebi Düşünceler.

Çevirmen
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052955048
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 288

Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Elçin Diğer Kitapları    Elçin Kitapları