350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Kıssadan Hisse

Kıssadan Hisse
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Kıssadan Hisse

14. yüzyıl. İngiltere’de karlarla kaplı bir kasaba. Nicholas Barber adında firari bir papaz, yolda karşılaştığı gezici tiyatro kumpanyasına katılır. Oyunlarını sahnelemek üzere vardıkları kasabada küçük bir çocuğun öldürüldüğünü, cinayetle suçlanan genç kızın ise hapse atıldığını öğrenirler. Zamanın tiyatrosunun olmazsa olmazı olan dini piyes geleneğine ilk kez karşı gelerek, kasabalıların dilinden düşmeyen bu cinayeti çözmeye ve ortaya çıkaracakları gerçekleri sahnelemeye karar verirler. Booker Ödülü sahibi Barry Unsworth, İngiltere’nin kıtlık ve vebanın kol gezdiği en karanlık yıllarını konu alan bu romanında tarihi gerçekleri, tiyatro geleneğinin dönüşümü ve polisiye gibi motiflerle harmanlayarak ahlak ve adalet kavramları üzerine zamansız bir kıssadan hisse sunuyor okurlara.

“Kıssadan Hisse göz alıcı bir yetenek gösterisi…”
-Janet Burroway, The New York Times Book Review

“İncelikli, şefkatli ve yetkin bir roman olan Kıssadan Hisse, Barry Unsworth’un usta bir sanatkâr olarak  çağdaş İngiliz edebiyatındaki yerini sağlamlaştırıyor.”
-Charles Nicholl, Los Angeles Times Book Review

“Romanın bütünü dâhice tasarlanmış… Hayat ve oyun arasındaki ilişkiyi etraflıca ele alan bir eser.”
-Brian Finney, San Francisco Chronicle

Barry Unsworth : Barry Unsworth 1930 yılında İngiltere’nin kzueydoğusundaki bir madenci kasabası olan Durham’da doğdu. Nesiller boyu kömür madenciliği ile uğraşan ailenin madenlere veda eden ilk üyesiydi. Manchester Üniversitesi’nde tamamladığı eğitiminin ardından bir yıl Fransa’da yaşadı, sonrasında Yunanistan ve Türkiye’de bulundu. 1966’da ilk romanı The Partnership yayınlandı. Aralarında, her ikisi de Booker Ödülü finalisti olan Pascali’s Island ( 1980; Pascali’nin Adası, İletişim 1993 ) ile Morality Play ( 1995; Kıssadan Hisse ) ve 1992 yılında Booker Ödülü’nü Michael Ondaatje’nin İngiliz Hasta romanıyla paylaşan Sacred Hunger olan on yedi kitabın yazarıdır. Unworth, 2012 senesinde, seksen bir yaşında hayata gözlerini yumdu.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Morality Play
Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2022
ISBN
: 9786254291371
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 216

Çağdaş Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Barry Unsworth Diğer Kitapları    Barry Unsworth Kitapları