350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Konuşmalar

Konuşmalar

Etiket Fiyatı : 56.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

33.60  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Konuşmalar

Konfüçyüs (MÖ 551-MÖ 479): Tarihteki en önemli, en ünlü Çinli filozof. Yaşadığı dönem Çin için hem siyasi açıdan tam bir kargaşa çağı, hem de Çin tarihinin en parlak düşünsel dönemlerinden biriydi. “Yüz Okul” adı verilen felsefe akımlarının düşünürlerinden olan Konfüçyüs beylikler arasında seyahat ediyor, yöneticilere fikirlerini aşılamaya çalışıyordu. Konfüçyüs sorunların barışçıl yöntemlerle çözülmesinden yanaydı. Ona göre iyi, ahlâklı ve yetenekli kişilerin yönetime gelmesi, toplumun düzelmesinin ilk adımıydı. Platon’dan yaklaşık yüz yıl önce kendi okulunu kuran Konfüçyüs şiir, müzik, tarihi belge ve kroniklerden oluşan antik metinleri derleyerek derslerinde kullanmış, bu eserler daha sonra Çin medeniyetinin temel kaynakları olarak kabul edilmiştir. Çin tarih, kültür ve medeniyetini anlamak için Konfüçyüs’ü anlamak çok önemlidir. Çin düşüncesinin en temel metinlerinden biri olarak kabul edilen Konuşmalar eseriyle Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi de yayım hayatının 15. yılında 400 esere ulaşmış oluyor.

Yang Bojun (1909-1992): 1909’da Hunan Eyaleti’nin Changsha şehrinde doğdu. Çocukluğunda dedesinden Konfüçyüs klasiklerini öğrenmeye başladı. 1926’da Pekin Üniversitesi’ne girdi ve dönemin ünlü dilbilimcileriyle çalıştı. 1953’te Pekin Üniversitesi Çince Bölümü’nde doçent oldu ve ilk eseri Modern Çinceye çevirip notlandırdığı Konuşmalar (Lun Yü) 1958’de yayımlandı. 1960’ta Meng Zi’yı yayımladı. Daha sonra Zuo Zhuan adlı eseri Modern Çinceye tercüme etti ve notlandırdı. Ruizm (Konfüçyanizm) konusunda 20. Yüzyılın en önemli uzmanlarındandır.

Giray Fidan (1980): 1980 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Sinoloji Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi ve Min Zu Üniversitelerinde öğrenim gördü. Princeton Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Halen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır

Çevirmen
Hazırlayan
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254053191
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 168

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Konfüçyüs Diğer KitaplarıKonfüçyüs Kitapları