350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Kurtlar Sofrası

Kurtlar Sofrası

Etiket Fiyatı : 550.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

357.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Kurtlar Sofrası

Memleket o sıralarda gerçekten bir kurtlar sofrasına dönmüştür. Herkes çıkarını sömürmekte bulmaktadır ve bütün sömürücülerin parça parça yok ettiği şey halkın payıdır. Sürüklenilen yıkımdan kurtulmak için sentez ve bir hareket gereklidir. Romanda bunun ancak Kuvay-ı Milliye ruhuna bağlı demokrat bir toplumculuk ve ulusal bir devrimcilik olabileceği gösteriliyor.
– KONUR ERTOP

İstanbul’un barlarından gazete idarehanelerine kadar, gerek iş yerleriyle, gerek kişileriyle, birbirinden tamamen uzak ve buna rağmen birbirleriyle çatışan toplumun yatay kesiti.
– MUZAFFER ERDOST

Attilâ İlhan öz açısından çok boyutlu romanı seçerken, böyle bir seçime uygun düşecek biçimde sinematografik kurgu yönteminden yararlanıyor; durum ve eylem gözlemlerini bir kameranın acımasız çevikliğiyle gerçekleştiriyor; böylece, ortaya, toplumsal olduğu kadar insancıl boyutları da geniş tutulmuş bir roman çıkıyor.
– ÖZDEMİR İNCE

(Kurtlar Sofrası’nda) Gerek tarihin yeniden değerlendirilişi, gerek toplumsal ve ekonomik olayları, kapitalistleşme süreci çevresinde vermesi, teknik olarak her türlü bireysel etkileşim ve hatta sapıklıkları kapsayacak bir görüntü içinde, adeta bir Marx-Freud birleşiminin arayışını andırır biçimde işlenir.
– EMRE KONGAR

Attilâ İlhan 15 Haziran 1925’te Menemen’de doğdu. Türkiye’nin en üretken yazarlarından olan İlhan’ın genç yaşlarında başladığı düşünme ve yazma serüveni 10 Ekim 2005’te ölümsüzlüğe göçene kadar sürdü.

İlhan’ın bütün yapıtları, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nca yayımlanmaktadır.

Yılı
: 2001
ISBN
: 9789754583236
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 688

Roman Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Attilâ İlhan Diğer KitaplarıAttilâ İlhan Kitapları