100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Kurtuluş Savaşı Tarihi

Kurtuluş Savaşı Tarihi

32.20  TL

-+
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Kurtuluş Savaşı Tarihi

Kurtuluş Savaşımız… Kuva-yı Milliye’nin gayrınizami birlikleriyle başlayan ve yeniden yaratılan bir orduyla süren mucizevi bir askeri mücadele…

İstanbul Hükümeti’nin işgale kayıtsız kalmasıyla başlayıp, isyanlarla ve tehditlerle Milli Mücadele’ye engel olmasına uzanan bir iç siyasi mücadele…

Savaşa bulaşmamak için, bu savaşla ilgisi olmayan Yunanistan’ı Anadolu’ya süren İngiltere başta olmak üzere İtilaf Devletlerine karşı sürdürülen bir diplomasi ve dış siyaset seferberliği…

Çoğu zaman, doğasındaki destansı niteliğiyle ve öne çıkan kahramanlık öyküleriyle hatırlanan Kurtuluş Savaşı, bu kitapta başından sonuna eksiksiz öyküsüyle yer alıyor.

Genelkurmay Başkanlığı Harp Tarihi Dairesi’nin yayınları ve belgeleri ile hazırlanan Kurtuluş Savaşı Tarihi, savaşı tüm yalınlığıyla ve bilimselliğe yaraşır bir nesnellikle anlatıyor.

Muharebeler, taktikler, manevralar ve iyi kumandanlık örnekleriyle örülü bir savaşın öyküsünü okuyanlar, bu mücadelenin arkasındaki ruhu daha da iyi anlama fırsatını yakalıyor.

Celâl Erikan (1906-1994), subay olan babasının görevli bulunduğu Kudüs’te doğdu. 1926’da Maltepe Piyade Okulu’ndan mezun olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katıldı. 1936-38 yıllarında Fransız Harp Akademisi’ni tamamladı. Orduda çeşitli görev ve mevkilerde 35 yıl hizmet verdi. Harp Akademileri’nde harp tarihi öğretmenliği yaptı. Madrid ve Washington’da askeri ataşe, Paris’te NATO Türk müşavir heyeti başkanı olarak bulundu. MGK Genel Sekreteri oldu.

1961’de CENTO’daki görevinden tümgeneral rütbesiyle emekli oldu. Türk Dil Kurumu üyeliği yaptı. Atatürk’ün askerlik hayatına odaklanan biyografisi Komutan Atatürk de Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlandı.

Hazırlayan
Yılı
: 2008
ISBN
: 9789944884471
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 446

Tarih Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Celâl Erikan Diğer Kitapları    Celâl Erikan Kitapları