Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

La Fontaine Masalları Ciltli

Kurnaz tilkiye oyun oynayan akıllı leylek, aynı tilki tarafından komik bir düzenle kandırılıp peynirinden olan karga, özgürlükten sıkılıp ille de başlarına bir kral isteyen kurbağalar, sanatçı ruhlu ağustos böceğiyle çalışkan karınca, altın yumurtlayan sıradan bir tavuk ve daha niceleri… La Fontaine Masalları 350 yıldır dilden dile, ülkeden ülkeye dolaşarak uygarlığı etkileyen eserlerden biri haline geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği 100 temel eser arasında yer alan La Fontaine Masalları’nın Türkçede çok sayıda güzel çevirisi vardır. Ancak orijinal masalların manzum niteliği ve daha çok büyüklere yönelik ifadelerle dolu olması, çocuklar için engel teşkil edebilmektedir. Bu nedenle Türk yazınının duayenlerinden Tahsin Yücel, torunu Zeynep’le yaşadığı La Fontaine deneyimini diğer dedeler ve torunlarla paylaşmak için bu kitabı hazırladı.

Çevirmen : Tahsin Yücel
Yılı : 2007
ISBN : 9789944881449
Genişlik : 14
Yükseklik : 18,5
Sayfa Sayısı : 216


"La Fontaine" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

La Fontaine’den Masallar

La Fontaine’den Masallar

La Fontaine
Etiket Fiyatı : 29.00 TL

21.75 TL

Tukendi La Fontaine Masalları

La Fontaine Masalları

La Fontaine
Etiket Fiyatı : 4.00 TL

3.00 TL

Tukendi Masallar Ciltli

Masallar Ciltli

La Fontaine
Etiket Fiyatı : 23.00 TL

17.25 TL

Masallar

Masallar

La Fontaine
Etiket Fiyatı : 24.00 TL

18.00 TL