350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Lider Markalar ve Düşük Fiyat Rekabeti

Lider Markalar ve Düşük Fiyat Rekabeti
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Lider Markalar ve Düşük Fiyat Rekabeti, geleneksel şirketlerin yöneticilerinin, giderek büyüyen düşük fiyat rekabeti tehdidi karşısında başarılı stratejiler geliştirmelerine yardım etmeyi amaçlayan pratik bir el kitabıdır.

Bugün pek çok şirket düşük fiyat rekabeti tehdidi altında. Rakipler “yeterince iyi” ürün ve hizmetleri cazip fiyatlara sunuyorlar. Çoğu sektörde düşük fiyat tehdidi gelişmekte olan ülkelerdeki şirketlerden, özellikle de Asya’dan geliyor. Bu şirketlerin bazılarının oldukça rekabetçi, hızla büyüyen, devasa iç pazarları var; bu da onların köklü Batılı markalar karşısına yenilmesi zor rakipler olarak çıkabilmesini sağlıyor. Başka sektörlerde ise Ryanair, Aldi ve ING DIRECT gibi şirketler kendi ülkeleri içinde düşük fiyatlı rakipler olarak boy gösteriyor.

Lider Markalar ve Düşük Fiyat Rekabeti, hem doğrudan tüketiciye hem de diğer şirketlere hizmet veren sektörlerden canlı örnekler sunarak, şu sorulara yanıt arayan yöneticilere yardımcı olmayı amaçlıyor:

• Düşük fiyat rekabeti giderek üst düzey yöneticilerin gündeminin ilk sıralarına tırmanıyor. Neden?

• Geleneksel şirketlerin ve lider markaların bu rakiplerine yanıt vermek için üç temel seçeneği var. Bu seçenekler neler ve onların avantajlarıyla dezavantajları, ayrıca yeni büyüyen fırsatlar nasıl değerlendirilebilir?

• Düşük maliyetli rakiplerden, şirketinizin rekabet gücünü artıracak strateji ve taktikleri öğrenmek mümkün mü?

• Bazı lider markalar, düşük maliyetli rakiplerine karşılık  verirken liderlik sorunuyla ve bazı kültürel güçlüklerle nasıl başa çıkıyorlar?

Çevirmen
Orijinal Adı
: Beating Low Cost Competition
Yılı
: 2010
ISBN
: 9789944888868
Genişlik
: 23
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 312

İş Dünyası Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Adrian Ryans Diğer Kitapları    Adrian Ryans Kitapları