Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

“Politik zekâ –PQ– hiç bu denli değerli olmamıştı. İş dünyası, hükümet ve sivil toplum sürdürülebilir büyüme yolundaki hesap kitap sorunlarını çözmek için birlikte çalışmanın yeni ve daha üretken yollarını bulmalı. Tam zamanında yayımlanan, konuyu derinlemesine kavrayan bu kitap, yakın geleceğin liderleri için zengin bir kaynak.”
Muhtar Kent, The Coca-Cola Company CEO’su.
“Liderlik yapmak zordur ve gitgide zorlaşıyor. Doğru liderlik yapmak konusunda daha çok bilgi, daha çok şeffaflık, daha çok baskı var. Ama zaman daraldı artık; 7/24 haber döngüsü içinde, hata karşısında hoşgörü azaldı. Bu yüzden hepimiz kararlar alırken, sorunları çözerken, iletişim kurarken ve hizmet sunarken çok daha fazla çalışmalıyız. Bu değerli kitap doğru liderlik konusunda bize yardımcı oluyor.”
Sir Peter Westmacott, İngiltere’nin ABD Büyükelçisi
IQ ve EQ artık yetmiyor. Kâr, büyüme ve toplum için daha iyi bir gelecek yaratmak liderlerin yeni hedefi haline geldi. Gücün paylaşıldığı dünyada hiçbir kurum tek başına kontrolü elinde tutamaz ya da hizmet sunamaz. Politik Zekâ (PQ), çok sayıda menfaat sahibiyle birlikte daha fazlasını başarmak isteyen liderler için vazgeçilmez bir kozdur. En başarılı örnekleri kullanarak kaleme alınan Liderlik ve Politik Zekâ PQ hem bir lider olarak sizin hem de kurumunuzun politik zekâyı nasıl oluşturup geliştireceği üzerine uygulanabilir önerilerde bulunuyor.
Okunmaya değer, esin veren bir kitap, kariyerinizi değiştirebilir.

Çevirmen : Ahmet Aksoy
Orijinal Adı : Leadership PQ – How Political Intelligence Sets Successful Leaders Apart
Yılı : 2016
ISBN : 9786053326687
Genişlik : 15,5
Yükseklik : 23
Sayfa Sayısı : 308


"Gerry Reffo" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.