350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Maltalı Yahudi – Ciltli

Maltalı Yahudi – Ciltli
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Maltalı Yahudi – Ciltli

Christopher Marlowe (1564-1593): İngiliz oyun yazarı, şair ve çevirmen. Bir ayakkabıcının oğlu olarak Canterbury’de dünyaya geldi. Zekâsı ve yetenekleri, ona bursla iyi bir eğitim alma imkânı sağladı. Cambridge’te eğitimini tamamladıktan sonra Londra’ya gitti, kendisine Elizabeth döneminin en büyük tragedya yazarı unvanını kazandıran oyunlarını orada tamamladı, bunun yanına Latince şiirler yazdı, çeviriler yaptı. Yaşamı boyunca çeşitli gerekçelerle kovuşturuldu. Yirmi dokuz yıllık kısa yaşamında, serbest ölçüyü ve dilin bütün olanaklarını kullanarak ürettiği oyunlar, İngiliz tiyatrosunu kökünden değiştirdi. Çağdaşı William Shakespeare başta olmak üzere, kendisinden sonra gelen oyun yazarlarına ilham verdi. Maltalı Yahudi, 1565 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun Malta’yı işgali sırasında geçer. İngiliz tiyatrosunun ilk Machiavellici karakteri olan Barabas’ın hikâyesinin yer yer karamsar bir dille, yer yer alaycı bir mizahla anlatıldığı oyunun arka planını ise döneme hükmeden dini ve politik gerilim oluşturur.
Özdemir Nutku (1931-2019): Türk tiyatrosuna büyük katkıları olan eğitimci ve yönetmen Özdemir Nutku, eleştirmen, yazar ve çevirmen olarak da önemli yapıtlar ortaya koydu. Sahnelediği pek çok oyunun yanı sıra, araştırma, inceleme ve çevirileriyle de ödüller kazandı. Ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da sahneye koyduğu oyunlar, verdiği ders ve konferanslarla tanınmaktadır.

Oyun Üzerine

Maltalı Yahudi büyük bir olasılıkla 1590 yılında yazılmıştır. Machiavel’in prologdaki sözlerinde 1588’de öldürülen Guise Dükü’ne gönderme vardır…

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Jew of Malta
Yılı
: 2016
ISBN
: 9786053328629
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 160

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Christopher Marlowe Diğer KitaplarıChristopher Marlowe Kitapları