350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Marne 1914

Marne 1914
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Marne 1914

Osprey Askeri Tarih Dizisi -20

Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, hasım kuvvetlerin stratejileri, taktikleri, askerî harekâtın düğüm noktaları.

Alman ordularının Paris’e yaklaşmaları ve Fransa’yı yenmenin eşiğine gelmeleri, Fransız ordularının toparlanışı, karşı taarruza geçmeleri ve hasımlarının dikkatsizliğinden faydalanarak iki Alman ordusunun arasına girmeleri; Alman geri çekilişi, Paris’in ve Fransa’nın kurtuluşu, siper savaşının başlaması.

Hangi açıdan bakılırsa bakılsın Marne meydan muharebesi, yirminci yüzyılın kaderini belirleyen birkaç olay arasında ilki ve belki de en önemlisiydi. Birinci Dünya Savaşı’nın patladığı 1914’te Alman imparatorluk ordusu, Fransız direnişini tek hamlede kıracak ezici bir darbe indirmek üzere Belçika üzerinden müthiş bir istilaya girişmişti. Ne var ki Fransızlar, dikkatli karşı hamleler ve inatçı direnişlerinin yanı sıra müttefikleri İngiltere’nin gönderdiği Britanya Seferi Kuvvetlerinin de desteğiyle istilayı durdurdular ve savaşın seyrini değiştiren stratejik zafer kazandılar.

Çevirmen
Orijinal Adı
: The First Battle of the Marne 1914
Yılı
: 2015
ISBN
: 9786053324416
Genişlik
: 18,5
Yükseklik
: 24
Sayfa Sayısı
: 96
Resimleyen

Osprey Askerî Tarih Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Ian Sumner Diğer Kitapları      Ian Sumner Kitapları