350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Masal Irmaklarının Okyanusu -Kathāsaritsāgara- 2 Cilt Takım (Kutulu) Ciltli

Masal Irmaklarının Okyanusu -Kathāsaritsāgara- 2 Cilt Takım (Kutulu) Ciltli
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Masal Irmaklarının Okyanusu -Kathāsaritsāgara- 2 Cilt Takım (Kutulu) Ciltli

Somadeva: XI. yüzyılda yaşayan şair, Masal Irmaklarının Okyanusu adını verdiği eseriyle eski Hint halk kültürünün çağımıza ulaşmasında çok önemli bir rol oynamıştır. MS 1-6. yüzyıllar arasında bir tarihte yaşadığına ilişkin değişik görüşler bulunan Gunādhya’nın zamanımıza ulaşmayan Brihatkathā adlı eserinden derleyerek oluşturduğu Masal Irmaklarının Okyanusu çerçeve öykü içinde iç içe geçmiş masal tekniği ile kurulmuştur. Eserde Rāmāyana ve Mahābhārata’dan alınmış efsanelerden Pançatantra ve Vetālapançavimşati masallarına kadar çok sayıda öyküye yer verilmiştir. Binbir Gece Masalları’nın bir kaynağı olduğu düşünülen Masal Irmaklarının Okyanusu’nun Avrupa edebiyatında Boccaccio, Goethe, La Fontaine, Chaucer ve Shakespeare’e kadar uzanan etkileri olduğu ileri sürülmektedir.

Korhan Kaya (1959): Ankara Üniversitesi DTCF Hindoloji Bölümü’nü bitirdi. Aynı bölümde 1985’de yüksek lisans, 1990’da doktora öğrenimini tamamladı. 1985’de araştırma görevlisi, 1996’da doçent oldu. 2000 yılında Hindistan’da Delhi Sanskrit Üniversitesi, Sahitya Akademisi, Allahabad Üniversitesi’nde incelemelerde bulundu. 2003 yılında profesörlüğe yükseltildi. 2005 yılında Hindistan’da Delhi Jawaharlal Nehru Üniversitesi’nde, Benares Hindu Üniversitesi’nde, Kolkata Üniversitesi’nde, Asiatic Society’de ve Jadavpur Üniversite’sinde incelemeler yaptı. Puri’de yerli halkları inceledi. Hint dili, edebiyatı ve felsefesi konularında pek çok telif ve çeviri eser yayımladı.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Kathāsaritsāgara
Yılı
: 2011
ISBN
: 9786053602316
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 22
Sayfa Sayısı
: 1288

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Somadeva Diğer KitaplarıSomadeva Kitapları